Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Panzer Elite (PC)

Panzer Elite PC

Panzer Elite jest symulatorem pojazdów pancernych z okresu II wojny światowej. Gracze mają okazję wcielić się w dowódcę czołgu i wziąć udział w kilku historycznych operacjach militarnych m.in. w Afryce Północnej, na Sycylii i w Normandii.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Panzer Elite (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada2001

17kwietnia2002

pudełko PL

Panzer Elite to realistyczny symulator jednostek pancernych uczestniczących w działaniach wojennych w czasie II Wojny Światowej. Kampania prowadzi nas przez szereg walk wojsk Niemieckich z Amerykańskimi w rejonie Afryki Północnej, Sycylii, Włoch i Normandii. Jako dowódca plutonu czołgów musimy zadbać o kondycję naszej załogi w bitwie, wydając odpowiednie rozkazy i kierując ich poczynaniami. Mimo konieczności wykonania głównego celu misji, najważniejszym zadaniem jest przeżyć wojenną zawieruchę oraz uchronić od śmierci jak największą liczbę swoich żołnierzy. W czasie kampanii na bieżąco otrzymujemy istotne informacje o działaniach wojennych na innych frontach, co pozwala na ocenę ogólnej sytuacji.

Akcja przenosi nas do Północnej Afryki, gdzie pod koniec 1942 roku bierzemy udział w operacji Pochodnia. Na Sycylii wojska niemieckie ponownie są w odwrocie, lecz górzysty teren umożliwia odmienne podejście taktyczne. Na terenie Włoch amerykanie po raz pierwszy otrzymują duże posiłki, które pozwalają na konfrontację ze skomasowanymi siłami po stronie osi. Na koniec trafiamy pod silny ostrzał artyleryjski na plaży w Normandii, gdzie do boju rzucono najnowocześniejszy ówcześnie sprzęt pancerny.

Do wyboru mamy kilka trybów gry, z których podstawowym jest Kampania, oparta na wydarzeniach historycznych. Musimy wykonać poszczególne misje bojowe w określonej kolejności. Można również wybrać pojedynczy scenariusz i toczyć na nim boje. Z kolei w Instant Action zostajemy rzuceni na losową mapę i musimy powstrzymać niezliczoną liczbę przeciwników. Różnorodność terenu jest nie tylko dekoracją lecz ma podstawowe znaczenie w czasie walk. Można przewracać drzewa czy burzyć ściany budynków lub wykorzystywać je do ukrywania się przed wrogiem. Mapy wykonane są w skali 2,5 metra na polygon, a średniej wielkości plansza reprezentuje obszar ok. 5 km kwadratowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Panzer Elite

12+

Wymagania sprzętowe Panzer Elite

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Panzer Elite - recenzja gry
Panzer Elite - recenzja gry

Recenzja 12 września 2002, 11:36

Pomimo niezaprzeczalnego graficznego zestarzenia się gry, jakie staje się udziałem każdej bez wyjątku produkcji, która nie schodzi do lamusa po pół roku, widoki na polach bitew w „Panzer Elite” nadal zachwycają. Aby w pełni czerpać z ich bogactwa należy przede wszystkim wybrać najwyższą sobie dostępną rozdzielczość, a następnie wygodnie się we własnym siedzisku rozeprzeć (fajka w zębach dowódcy grupy pancernej również nie zaszkodzi – zwłaszcza, jeśli ów dowódca na co dzień ćmi papierochy) i ruszyć kamerę dookoła. Jak okiem sięgnąć, coś widać – jeśli tylko pogoda i pora dnia na to pozwalają. Nie dają się tutaj szczególnie we znaki popularnie zauważalne ograniczenia enginów trójwymiarowych, które zmuszone są nieustannie, gdzieś na skraju planszy dodawać bądź usuwać jakieś obiekty. Jeśli hen na horyzoncie gracz nie jest w stanie dostrzec za drzewami miasteczka, które tam się powinno znajdować, to znaczy to, że skrywa je mgła lub krzywizna kuli ziemskiej, ewentualnie poszczególne domki są ciągle mniejsze od pojedynczego piksela – takie to przynajmniej sprawia wrażenie, choć oczywiście tak nie jest.