Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Close Combat V: Invasion Normandy (PC)
OkładkaClose Combat V: Invasion Normandy (PC)

Close Combat V: Invasion Normandy PC

Strategia odrywająca wydarzenia z 6 czerwca 1944, gdy połączone siły Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji rozpoczęły największy desant morski w historii swiata.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Close Combat V: Invasion Normandy Premiera PC

5października2000

pudełko PL

17stycznia2001

producent: Atomic Games wydawca: Strategic Simulations Inc. wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

...6 czerwca 1944 połączone siły Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji rozpoczęły największy desant morski w historii świata. Uderzenie nastąpiło w Normandii. Wał Atlantycki Adolfa Hitlera zaatakowany został siłami dziewięciu dywizji, które dodatkowo otrzymały wsparcie w postaci ostrzału artyleryjskiego z okrętów marynarki wojennej oraz licznych nalotów lotnictwa. Wał Atlantycki padł pod naporem tego uderzenia, dzięki czemu Europa została uwolniona od koszmaru Trzeciej Rzeszy niespełna rok później...

Gra Close Combat: Invasion Normandy odtwarza realia tej historycznej bitwy z punktu widzenia żołnierzy biorących udział w wyzwalaniu Europy. Jako amerykański dowódca musisz wywalczyć sobie drogę od plaż Normandii do portu Cherbourg, który należy zająć przed końcem czerwca. Dowódca niemiecki musi natomiast jak najdłużej przetrzymać wojska amerykańskie na plaży i oczekiwać wsparcia, a po jego otrzymaniu musi spróbować zepchnąć siły sprzymierzone z powrotem do morza.

Taktyczna rozgrywka prowadzona jest w czasie rzeczywistym. W rozbudowanej kampanii poruszamy się wieloma oddziałami na mapie strategicznej okolic Cherbourga. Duże znaczenie dla ciągłości kampanii ma sukces lub porażka w pojedynczych bitwach, co wpływa na dalsze poczynania każdej ze stron. Wprowadzono realistyczne warunki prowadzenia ostrzału, gdzie pod uwagę brany jest zasięg wzroku i strzału, ostrzał bezpośredni i pośredni oraz ograniczenia ilości amunicji. Dzięki zaawansowanej AI stres, zmęczenie oraz stan morale mają bezpośredni wpływ na żołnierzy i sposób ich reakcji. Generator scenariuszy pozwala na stworzenie własnych kampanii. Realistycznie oddano efekty dźwiękowe, dzięki czemu każda broń posiada własny, charakterystyczny odgłos. Tryb multiplayer daje możliwość zmierzenia się z innymi graczami na specjalnych serwerach internetowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 240 głosów czytelników.

Close Combat V: Invasion Normandy cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Close Combat V: Invasion Normandy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Close Combat V: Invasion Normandy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 64 MB RAM