Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiNDS
Okładka MySims Kingdom (Wii)

MySims Kingdom

MySims Kingdom to druga gra z popularnej serii, powiązanej z bestsellerową marką The Sims. Tym razem mamy okazję poznać zasady rządzenia baśniowym królestwem.

Logiczne

MySims Kingdom to druga gra z popularnej serii, powiązanej z bestsellerową marką The Sims. Tym razem mamy okazję poznać zasady rządzenia baśniowym królestwem.

Naszym celem jest wspomożenie króla Rolanda w przywróceniu jego państwa do dawnej chwały. Grę rozpoczynamy w stolicy, gdzie poznajemy najważniejszych bohaterów – wspomnianego monarchę, księżniczkę Butter oraz naszych towarzyszy (Buddy i Lyndsay). Jednak, aby zrealizować główny cel zabawy musimy opuścić miasto, przemierzyć kilka zróżnicowanych krain i wykonać wiele zadań.

W porównaniu do pierwszej części MySims mamy większą możliwość interakcji z innymi postaciami, jak również rozbudowy państwa. Ponadto w Kingdom możemy nie tylko stawiać budynki, ale też wzbogacać okolicę w mosty, ogrodzenia, młyny wodne i inne tego typu obiekty. Oczywiście wszystko według własnego uznania. Nie zabrakło nowych, zgodnych z tematem, akcesoriów dla Simów – począwszy od czapek błaznów po potężne zbroje.

Od strony graficznej MySims Kingdom utrzymano w tej samej konwencji, co pierwowzór. Jest więc bardzo kolorowo i zupełnie nierealistycznie. Modele postaci natomiast przywodzą na myśl bohaterów, znanych z mangi czy anime. System sterowania nie uległ większym zmianom - budynki wciąż stawiamy w ten sam prosty sposób, czyli poprzez wskazanie miejsca i kliknięcie. Dalej też wykorzystuje możliwości stylusa, za pomocą którego wykonujemy takie czynności jak ścinanie drzew, zbieranie owoców czy wydobywanie złota.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179 PLN

Gry podobne do MySims Kingdom

Klasyfikacja PEGI MySims Kingdom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowa odsłona marki MySims również na X360 i PS3
Nowa odsłona marki MySims również na X360 i PS3

wiadomość6 maja 2010

Koncern Electronic Arts przedstawił pierwsze informacje na temat nowej odsłony marki MySims, kojarzonej dotąd głównie przez najmłodszych posiadaczy Wii i Nintendo DS. Produkcja o podtytule SkyHeroes zostanie wydana jesienią bieżącego roku. Gra będzie standardowo dostępna w wersjach na obie platformy firmy Nintendo, a także, po raz pierwszy w historii cyklu, na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 października 2008)

wiadomość29 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: Aion: The Tower of Eternity w fazie beta-testów, łatka do Red Alert 3, Frontlines: Fuel of War z dodatkami, demonstracja nowego Banjo-Kazooie w ofercie Xbox Live Marketplace, piosenki do Guitar Hero: World Tour. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

wiadomość8 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Co pokaże Electronic Arts na tegorocznych Games Convention

wiadomość9 sierpnia 2008

Games Convention, największe i najważniejsze targi elektronicznej rozrywki w Europie, zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka z nimi związana zaczyna się powoli udzielać wystawcom, którzy ujawniają listy gier przygotowanych do pokazaniu w Lipsku.

Oficjalnie zapowiedziano MySims Kingdom na Wii i DS-a. Pierwsze kadry

wiadomość14 maja 2008

Nie widać końca niekończącej się sagi o wirtualnych ludzikach – widać natomiast nowe jej odsłony. Tym razem Electronic Arts oficjalnie przedstawia MySims Kingdom dla Wii oraz Nintendo DS.

Wii
NDS