Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis III: In Nomine (PC)

Europa Universalis III: In Nomine PC

Kolejny niesamodzielny dodatek do trzeciej odsłony serii Europa Universalis, wymagający do działania zarówno gry podstawowej, jak i poprzedniego rozszerzenia Napoleon’s Ambition. In Nomine przenosi nas w czasie do roku 1399, kiedy na tron angielski wstępuje Henryk IV.

To jest dodatek do gry Europa Universalis III.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Europa Universalis III: In Nomine (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28maja2008

21listopada2008

pudełko PL

Europa Universalis III: In Nomine jest dodatkiem do popularnej serii strategii Europa Universalis. Produkt Paradox Interactive to niesamodzielne rozszerzenie, wymagające posiadania pełnej wersji Napoleon's Ambition, dostępnej w ofercie internetowego serwisu Gamer’s Gate.

In Nomine przenosi nas w czasie do roku 1399, kiedy na tron angielski wstępuje Henryk IV. Koniec XIV i pierwsza połowa XV wieku są bardzo obfite w wydarzenia historyczne, które zostały uwzględnione przez twórców. W grze mamy do czynienia z inwazjami mongolskimi na Turcję, Wojną Stuletnią oraz agonią Cesarstwa Bizantyjskiego. Oprócz międzynarodowych konfliktów, zmagamy się również z problemami wewnątrzpaństwowymi – proces jednoczenia się Wielkiej Brytanii czy konflikty na tle reformacyjnym i kontrreformacyjnym („Paryż wart jest mszy”). Ogółem – ponad 50 lat burzliwych dziejów świata.

Paradox Interactive wprowadził szereg usprawnień do swojego produktu. Jednym z innowacyjnych pomysłów jest system misji, odpowiedzialny za wyznaczanie kolejnych zadań do osiągnięcia, co zapobiega liniowości w grze. Twórcy skupili się także na poszerzeniu aspektu dyplomatycznego – w obliczu konfliktów religijnych, nasz stosunek do reformatorów ma niebagatelny wpływ na rozwój państwa i postrzeganie go w świecie. Podobnie jest z buntownikami, których w In Nomine nie brakuje – możemy z nimi negocjować bądź przekonać ich do swoich racji ogniem i mieczem.

Grafika, względem poprzednich odsłon serii, nie zmieniła się – jest bardzo symboliczna. Ogranicza się głównie do mapy politycznej i licznych okienek z opcjami, dzięki którym możemy efektywnie kontrolować nasze terytoria.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 135 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis III: In Nomine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis III: In Nomine

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III
Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III

wiadomość10 września 2010

Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa Universalis – Europa Universalis 3: Divine Wind. Nie znamy jeszcze daty wydania dodatku.

Paradox Interactive odnosi sukcesy dzięki dystrybucji cyfrowej

wiadomość16 kwietnia 2010

W 2009 roku Paradox Interactive, firma znana przede wszystkim fanom wymagających strategii (Hearts of Iron, Europa Universalis), sprzedała więcej pecetowych gier niż kiedykolwiek. Tak przynajmniej twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Fredrik Wester, który w wywiadzie dla Gamesindustry.biz powiedział, że sukces kryje się w dystrybucji elektronicznej.

Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive
Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive

wiadomość23 stycznia 2010

Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.

Paradox Interactive zapowiada trzy nowe gry
Paradox Interactive zapowiada trzy nowe gry

wiadomość19 sierpnia 2009

Paradox Interactive, producent odpowiedzialny między innymi za serie Europa Universalis czy Hearts of Iron ogłosił dziś podczas targów gamescom kilka nowych projektów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

wiadomość8 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.