Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 12:00

autor: Jakub "Taven" Wencel

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III

Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa Universalis – Europa Universalis 3: Divine Wind. Nie znamy jeszcze daty wydania dodatku.

Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa UniversalisEuropa Universalis 3: Divine Wind. Nieznana jest póki co data premiery dodatku.

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III - ilustracja #1

Rozszerzenie skupi akcję gry na Dalekim Wschodzie i, jak zapowiadają twórcy, ulepszy niemal każdy element rozgrywki znany z wersji podstawowej i wcześniejszych dodatków. Nasze wojny będziemy prowadzić na dużo bardziej szczegółowej mapie, zaprojektowanej w nowym stylu, a na podbicie będzie czekać całe multum nowych prowincji położonych na azjatyckim wybrzeżu Pacyfiku. Oprócz tego wykorzystamy nowe możliwości sztuki dyplomacji i dostaniemy do dyspozycji cały zestaw nowych budynków do postawienia w naszych miastach. Tryb multiplayer zostanie rozszerzony – tym razem zmierzyć się ze sobą będzie mogło nawet 32 graczy. Szczególną rolę w rozgrywce Chinami bądź Japonią ma odgrywać z kolei wewnętrzna niestabilność obu państw – w tym ostatnim wypadku zaczniemy jako jeden z czterech daymio, a naszym celem będzie zdobycie wpływów na dworze cesarskim i przejęcie kontroli nad Szogunatem.

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III - ilustracja #2

Co ciekawe, dodatek powstaje niejako „na życzenie” fanów – w maju tego roku Paradox Interactive umieścił na swojej stronie internetowej ankietę, w której zapytał, do jakiego tytułu gracze najchętniej zobaczyliby nowe rozszerzenie. Zwyciężyła z 46% głosów Europa Universalis III, wyprzedzając Hearts of Iron III, Victorię i Europę Universalis: Rzym.

Oprócz kliku screenshotów, w serwisie YouTube pojawił się krótki teaser produkcji.

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III - ilustracja #3

Divine Wind jest już czwartym rozszerzeniem do wydanej w 2007 roku Europy Universalis III i do działania będzie wymagał obecności na dysku twardym wszystkich dotychczas wydanych dodatków, włącznie z ostatnim Heir to the Throne. Fani serii mogą mieć ostatnio szczególne powody do zadowolenia – Paradox Interactive dopiero co wypuścił Victorię 2, pracuje obecnie nad kontynuacją osadzonych w średniowieczu Crusader Kings, a do wydanego w poprzednim roku Hearts of Iron III w czerwcu pojawił się dostępny tylko w dystrybucji cyfrowej expansion pack Semper Fi.