Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 września 2010

Pecetowa Arcania: Gothic 4 z przyjaznym zabezpieczeniem antypirackim
Pecetowa Arcania: Gothic 4 z przyjaznym zabezpieczeniem antypirackim

Jiker, 20 września 2010, 19:35

Firma JoWooD Entertainment ujawniła, że gra cRPG Arcania: Gothic 4 w wersji na PC zostanie wyposażona w przyjazne zabezpieczenie antypirackie autorstwa firmy Sony. Oznacza to, że posiadaczy oryginalnego egzemplarza dzieła studia Spellbound nie powinny spotkać żadne przykrości powodowane często przez inwazyjne DRM-y.

W USA dystrybucja cyfrowa gier na PC wygrywa ze sprzedażą detaliczną
W USA dystrybucja cyfrowa gier na PC wygrywa ze sprzedażą detaliczną

omadaha, 20 września 2010, 16:55

NPD Group – organizacja zajmująca się badaniem północnoamerykańskiego rynku elektronicznej rozrywki, przedstawiła najnowsze statystyki dotyczące sprzedaży gier komputerowych. Według zaprezentowanych danych, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, w USA dystrybucja cyfrowa była popularniejszą formą sprzedaży gier niż handel detaliczny.

I półrocze 2010 roku - magazyny o grach i PC wciąż w odwrocie

Jiker, 20 września 2010, 14:37

Związek Kontroli i Dystrybucji Prasy przedstawił najświeższe wyniki sprzedaży magazynów komputerowych oraz o grach komputerowych, osiągnięte w pierwszym półroczu bieżącego roku. Dowiedziono w ten sposób, że największą stratę w liczbie sprzedanych egzemplarzy odnotowało pismo Komputer Świat, a pozycja lidera zestawienia przeszła w ręce CD Action.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (12 - 18 września)

Przemysław Zamęcki, 20 września 2010, 13:15

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 12 a 18 września.

Wieści ze świata (King's Bounty, Singstar Dance, Global Agenda) 20/09/10
Wieści ze świata (King's Bounty, Singstar Dance, Global Agenda) 20/09/10

Jiker, 20 września 2010, 12:18

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordowej edycji targów Tokyo Game Show, ścieżce dźwiękowej do Singstar Dance, premierze King’s Bounty: Crossworlds, a także promocji cenowej na grę MMOFPS Global Agenda. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego Starcraft II jest trylogią?
Dlaczego Starcraft II jest trylogią?

Taven, 20 września 2010, 11:10

Dlaczego Blizzard nie zdecydował się wydać Starcrafta II jako jednego, kompletnego tytułu? Trochę światła na tą kwestię rzucił w wywiadzie z serwisem Game Informer główny projektant gry, Dustin Browder.

Sadness ponownie w produkcji?
Sadness ponownie w produkcji?

Jiker, 20 września 2010, 10:38

Czyżby (nie)sławne studio Nibris wznowiło prace nad projektem Sadness – tajemniczą grą przygodową na Nintendo Wii? Do takich wniosków doszła redakcja serwisu goNintendo, która natknęła się przypadkiem na aktualizację youtube’owego kanału należącego do polskiego dewelopera.

Project Dark sequelem Demon’s Souls?
Project Dark sequelem Demon’s Souls?

Taven, 20 września 2010, 10:28

Wiele wskazuje na to, że ogłoszona podczas Tokyo Game Show nowa produkcja studia From Software – Project Dark – może być tak naprawdę kontynuacją wcześniejszego dzieła firmy, wydanego w 2009 roku miksu gry akcji i RPG, Demon’s Souls. Jak donosi serwis Videogaming247 zwiatun z targów, który nareszcie znalazł się w sieci, silnie uwydatnia podobieństwa obu tytułów do siebie.

Demo gry WRC dostępne na Xboksie 360. Wersje na PC i PS3 wkrótce
Demo gry WRC dostępne na Xboksie 360. Wersje na PC i PS3 wkrótce

Jiker, 20 września 2010, 09:45

Firmy Black Bean Games i Milestone poinformowały o udostępnieniu w miniony weekend dema gry rajdowej WRC: FIA World Rally Championship. W chwili obecnej mogą je pobrać europejscy subskrybenci złotego abonamentu Xbox Live. Póki co nie wiemy, kiedy wersja demonstracyjna trafi do oferty amerykańskiej wersji usługi.

Premiery gier w Polsce (13-19 września)

Vercetti, 20 września 2010, 09:30

Premiera Halo: Reach, pierwsze gry z obsługą PlayStation Move oraz… debiut Symulatora Demolki – to bez wątpienia najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia na polskim rynku gier. Do sklepów trafiło aż 11 nowych produkcji, z czego najwięcej, bo aż 4, zasiliło bibliotekę PlayStation 3.

Koniec Good Old Games? [news uaktualniony]
Koniec Good Old Games? [news uaktualniony]

Taven, 20 września 2010, 08:57

Wszystkich, którzy chcieli dzisiaj odwiedzić serwis Good Old Games spotkała przykra niespodzianka. Na stronie głównej serwisu pojawiła się informacja, że aktywność portalu oferującego stare, często zapomniane gry komputerowe została zawieszona.

Tekken Tag Tournament 2 zapowiedziany
Tekken Tag Tournament 2 zapowiedziany

Sarge, 20 września 2010, 08:50

W przedostatni dzień trwania targów Tokyo Game Show na światło dzienne wyszła jeszcze jedna wiadomość, istotna szczególnie dla posiadaczy konsol. Otóż okazało się, że firma Namco Bandai pracuje obecnie nad Tekken Tag Tournament 2 – kontynuacją bijatyki będącej jednym z tytułów startowych na PlayStation 2 w 2000 roku.

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (12 - 18 września)

Przemysław Zamęcki, 20 września 2010, 07:07

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive.eu i Steam. Wyniki obejmują okres od 12 do 18 września.