Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2010, 10:28

autor: Taven

Project Dark sequelem Demon’s Souls?

Wiele wskazuje na to, że ogłoszona podczas Tokyo Game Show nowa produkcja studia From Software – Project Dark – może być tak naprawdę kontynuacją wcześniejszego dzieła firmy, wydanego w 2009 roku miksu gry akcji i RPG, Demon’s Souls. Jak donosi serwis Videogaming247 zwiatun z targów, który nareszcie znalazł się w sieci, silnie uwydatnia podobieństwa obu tytułów do siebie.

Wiele wskazuje na to, że ogłoszona podczas Tokyo Game Show nowa produkcja studia From SoftwareProject Dark – może być tak naprawdę kontynuacją wcześniejszego dzieła firmy, wydanego w 2009 roku miksu gry akcji i RPG, Demon’s Souls. Jak donosi serwis Videogaming247 zwiastun targów, który nareszcie znalazł się w sieci, silnie uwydatnia podobieństwa obu tytułów do siebie.

W opublikowanym zwiastunie skojarzenia z Demon’s Souls może budzić właściwie wszystko, od systemu walki i perspektywy, z jakiej obserwujemy bohatera, aż po design – między innymi wojowników w pancerzach. Także środowisko rozgrywki wydaje się być bardzo podobne. Jeszcze większe podejrzenia, co do faktycznego kształtu fabularnego nowego projektu Form Software budzi fakt, że tytuł gry jest tytułem roboczym i teoretycznie może ulec jeszcze zmianie na jakikolwiek inny. Nic nie będzie więc stać na przeszkodzie późniejszemu powiązaniu produkcji z marką Demon’s Souls, jeżeli oczywiście powyższe spekulacje okażą się prawdziwe.

Project Dark sequelem Demon’s Souls? - ilustracja #1

O Project Dark nie wiemy na dzień dzisiejszy właściwie nic, oprócz tego, że gra ukaże się w 2011 roku i będzie mroczną grą akcji z elementami RPG. Jak donosiliśmy ostatnio tytuł ukaże się nie tylko na PlayStation 3, ale także i stacjonarną konsolę Microsoftu. Choć zwiastun produkcji pokazano na Tokyo Game Show, to dopiero teraz możemy oglądać go w Internecie, a wszelkich, bardziej szczegółowych informacji – zarówno na temat samej rozgrywki jak i bardziej technicznych spraw powinniśmy spodziewać się dopiero w następnym roku.

Demon’s Souls jest hybrydą erpega i gry akcji, wydaną w 2009 roku w USA i Japonii, a w 2010 w Europie na PlayStation 3 przez From Software. Czy rzeczywiście Project Dark jest bezpośrednią kontynuacją tej produkcji czy może tylko „duchowym spadkobiercą” tytułu? Jeżeli to pierwsze – dlaczego trzymane jest to póki co w tajemnicy? Na rozwianie tych wątpliwości najwyraźniej będziemy musieli trochę poczekać, ale fani Demon’s Souls w żadnym razie nie powinni się martwić – nawet jeżeli nie dostaną „dwójki”, to na pewno grę bardzo podobną i od tych samych twórców.