Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis III: Heir to the Throne (PC)

Europa Universalis III: Walka o tron PC

Europa Universalis III: Heir to the Throne

Trzeci oficjalny dodatek do popularnej gry strategicznej Europa Universalis III z 2007 roku. Rozszerzenie zatytułowane Walka o Tron (oryg.

To jest dodatek do gry Europa Universalis III.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Europa Universalis III: Heir to the Throne (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2009

5sierpnia2011

pudełko PL

Dodatek wprowadza kilka ciekawych nowości, które według twórców stanowią doskonałe uzupełnienie dwóch wydanych do tej pory rozszerzeń oraz podstawowej wersji gry. W Heir to the Throne postarano się o zaimplementowanie rozwiązań sprawiających, że gra jest jeszcze bardziej zbliżona do realnych historycznych wydarzeń i problemów z jakimi borykali się władcy na przestrzeni lat.

O wiele większe znaczenie ma teraz wypowiadanie wojny – każdy konflikt ma swój początek, a co za tym idzie określone cele do osiągnięcia w trakcie działań wojennych (system Casus Belli). Problem możemy mieć również angażując się w spór ze spokrewnionym z nami monarchą. Więzy rodzinne pomiędzy władcami państwa mają w Heir to the Throne o wiele większe znaczenie i wpływ na dyplomatyczne relacje między wszystkimi krajami w grze. Co więcej władca każdego państw stale musi się troszczyć o legitymację władzy danej mu przez ludność.

Znacząco wzrosła również rola Papieża i Watykanu, który w tej chwili o wiele mocniej angażuje się w życie polityczne i może używać kilku zupełnie nowych środków nacisku na pozostałych władców. Specjalne możliwości w protokole dyplomatycznym otrzymały również wszystkie państwa republikańskie. Mniej bezpieczne stały się oceany i morza, głównie przez większą aktywność piratów.

Dbając o rozwój własnego królestwa możemy teraz skupiać się na konkretnych prowincjach, tak aby znacząco zwiększyć siłę naszego państwa w danym regionie. Zniknęły również nieznane tereny nazwane w grze łacińską nazwą Terra Incognita – w dodatku zastąpiły je po prostu rejony świata niedostępne do eksploracji. Rozwój naszej technologii będzie szalenie ważny dla skuteczności doradców. Przykładowo ich umiejętności okażą się o wiele większe jeśli zainwestujemy w 'tradycję kulturalną'.

Uwaga: Firma Cenega Poland wydała dodatek Heir to the Throne oraz Divine Wind w pakiecie Europa Universalis III: Walka o Tron. Cena tego zestawu wynosiła w dniu premiery 59,90 zł.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 180 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.9 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do Europa Universalis III: Walka o tron

Wymagania wiekowe Europa Universalis III: Heir to the Throne

12+

Wymagania sprzętowe Europa Universalis III: Walka o tron

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.9 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB, Windows 2000/XP/Vista

Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III
Nadchodzi kolejne rozszerzenie do Europa Universalis III

wiadomość10 września 2010

Dobre wiadomości dla fanów strategii Paradox Interactive. Firma ogłosiła, że pracuje nad kolejnym, czwartym już rozszerzeniem do ostatniej części swojej flagowej serii Europa Universalis – Europa Universalis 3: Divine Wind. Nie znamy jeszcze daty wydania dodatku.

Paradox Interactive odnosi sukcesy dzięki dystrybucji cyfrowej

wiadomość16 kwietnia 2010

W 2009 roku Paradox Interactive, firma znana przede wszystkim fanom wymagających strategii (Hearts of Iron, Europa Universalis), sprzedała więcej pecetowych gier niż kiedykolwiek. Tak przynajmniej twierdzi prezes przedsiębiorstwa, Fredrik Wester, który w wywiadzie dla Gamesindustry.biz powiedział, że sukces kryje się w dystrybucji elektronicznej.

Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive
Sword of the Stars II oraz inne nowe gry Paradox Interactive

wiadomość23 stycznia 2010

Pisaliśmy już o Paradox Interactive Convention 2010, czyli imprezie zorganizowanej przez znanego głównie ze skomplikowanych gier strategicznych szwedzkiego wydawcę. Zlot dobiegł już końca, przynosząc nam masę ciekawych wieści. Wśród nich znalazły się także informacje o nowych tytułach, jakie Paradox ma obecnie w produkcji.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09

wiadomość16 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Fallen Earth taniej i z 10-dniowym trialem, statystyki beta-testów Bad Company 2, premiera szesnastego rozszerzenia do EverQuest i trzeciego dodatku do Europa Universalis III i inne. Zapraszamy do lektury.