Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2009, 11:57

autor: Jiker

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Fallen Earth taniej i z 10-dniowym trialem, statystyki beta-testów Bad Company 2, premiera szesnastego rozszerzenia do EverQuest i trzeciego dodatku do Europa Universalis III i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Fallen Earth taniej i z 10-dniowym trialem, statystyki beta-testów Bad Company 2, premiera szesnastego rozszerzenia do EverQuest oraz trzeciego dodatku do Europa Universalis III i inne. Zapraszamy do lektury.

Fallen Earth

Producenci postnuklearnego MMO Fallen Earth zdecydowali się obniżyć cenę swojej produkcji do 39,99 dolarów, czyli o 20%. Z promocji można skorzystać na łamach oficjalnego sklepu firmy (jest ograniczona czasowo). Dodatkowo twórcy poinformowali o uruchomieniu 10-dniowego triala gry.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09 - ilustracja #1

Battlefield: Bad Company 2

Beta testy strzelaniny FPP Battlefield: Bad Company 2, w których od ponad miesiąca uczestniczą posiadacze konsoli PlayStation 3, okazały się wielkim sukcesem. Z danych studia EA DICE wynika, że wzięło w nich udział ponad 300 tysięcy osób, które zaliczyły w sumie ponad 45 milionów fragów (więcej statystyk znajdziecie tutaj). Testy dobiegną końca 21 grudnia. W przyszłym roku wystartuje z kolei beta przeznaczona dla użytkowników pecetów. Przypominamy, że pełna wersja – dostępna także na Xboksie 360 – zadebiutuje w marcu.

EverQuest

Sony Online Entertainment poinformowało o premierze cyfrowej wersji szesnastego rozszerzenia do gry MMO EverQuest. Dodatek o nazwie Underfoot można nabyć za równowartość 39,99 dolarów za pośrednictwem oficjalnego serwisu internetowego EQ.

Nintendo

Koncern Nintendo zarejestrował w japońskim Urzędzie Patentowym kilka nowych znaków towarowych – Zii, Bii, Cii, Oii oraz Yii. Raczej wątpliwym jest, by były to kodowe nazwy nowej konsoli Japończyków (takie rozwiązanie sugerują niektórzy internauci). Mamy nadzieję, że Nintendo podda weryfikacji te domysły.

Europa Universalis III: Heir to the Throne

Firma Paradox Interactive wprowadziła do cyfrowej sprzedaży trzecie rozszerzenie do strategicznej gry Europa Universalis IIIHeir to the Throne (w cenie 19,99 euro). Pamiętajcie jednak, że w dodatek zagracie tylko w przypadku, gdy jesteście posiadaczami „podstawki” oraz dwóch pierwszych rozszerzeń. Można je obecnie nabyć w zestawie Europa Universalis III Complete.

Zhu Zhu Pets

Wiosną 2010 roku Activision wprowadzi do sprzedaży grę o Zhu Zhu Pets – pluszowych chomikach na kółkach, sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych przez firmę Cepia. Produkcja zostanie wyprodukowana przez studio Black Lantern i trafi na Nintendo DS.

Sonic & Sega All-Stars Racing

Sonic & Sega All-Stars Racing w wersji na Xboksa 360 zostanie najprawdopodobniej uzupełnione o bonus w postaci dwóch dodatkowych postaci – Banjo i Kazooie. Wskazuje na to obecność obu bohaterów popularnej marki firmy Rare na okładce gry. W chwili obecnej czekamy na potwierdzenie tego faktu przez firmę SEGA.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09 - ilustracja #2

Mega Man 10

Platformówka Mega Man 10 powstanie nie tylko w wersji na Wii (w ramach WiiWare), ale i na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Produkcja podąży zatem śladami dziewiątej odsłony, wydanej na tych samych platformach we wrześniu i październiku 2008 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Bob Came in Pieces

Halo: Reach

Pallurikio

Mass Effect 2

Puyo Puyo 7

Tron Evolution

Heavy Rain

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Mass Effect 2 - Strażnik - wersja PL

Medal of Honor

Crackdown 2

Army of Two: The 40th Day

Napoleon: Total War

True Crime 3

Spec Ops: The Line

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction – Edycja Kolekcjonerska

Tron Evolution

Transformes: War For Cybertron

Natal i duże dzieci video felieton

Gramy w Dante's Inferno - wersja demo Gramy!

Red Dead Redemption - gameplay

gry