Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fallen Earth (PC)
OkładkaFallen Earth (PC)

Fallen Earth PC

Fallen Earth to przedstawiciel popularnego gatunku MMORPG, stworzony przez debiutujące studio Icarus. Tysiące graczy z najróżniejszych zakątków naszego globu przeniosą się tutaj do to tętniącego życiem świata, próbującego pozbierać się po atomowej zagładzie.

RPG | TPP | zagraj za darmo | postapokalipsa | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fallen Earth Premiera PC

22września2009

Steam

12października2011

producent: Icarus Studios / Little Orbit wydawca: Little Orbit Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fallen Earth to przedstawiciel popularnego gatunku MMORPG, stworzony przez debiutujące studio Icarus. Tysiące graczy z najróżniejszych zakątków naszego globu przeniosą się tutaj do to tętniącego życiem świata, próbującego pozbierać się po atomowej zagładzie.

Akcja gry koncentruje się wokół niedobitków, którym udało się przeżyć nuklearny holocaust. Największa i zdecydowanie najbardziej zaawansowana społeczność skupiła się w enklawie wokół tamy Hoovera, która dostarcza ogromne pokłady energii i wody, pozwalając całkowicie odizolować się od zagrożonych skażeniami terenów. Tylko tutaj dostępna jest technologia sprzed Upadku, dzięki czemu ludzie nie są skazani na powrót do ery kamienia łupanego. Zupełnie inaczej jest natomiast poza placówką, gdzie tubylcze plemiona, tajemnicze sekty oraz bezwzględni kryminaliści próbują zaprowadzić swój porządek niehumanitarnymi metodami. Hieny walczące o szczątki zrujnowanej cywilizacji gotowe są zabić każdego, kto stanie im na drodze.

W takiej właśnie rzeczywistości znajdą się gracze, którzy tworząc swój wirtualny odpowiednik (tzw. avatara) spróbują przeżyć na skażonych terytoriach lub dołączyć do enklawy i zapewnić sobie przez krótki czas względny spokój. Do wyboru jest sześć grup społecznych (poczynając od stróżow prawa, na wizjonerach kończąc), ogromna ilość umiejętności, a także niezwykle bogate opcje modyfikacji wyglądu. Wszystkie modele w grze składają się z ok. 6000 polygonów co pozwala na zmianę uczesania, koloru skóry, twarzy, dodawania akcesoriów, a także kolczyków i tatuaży.

Co ciekawe, produkt zawiera opcję walk pomiędzy graczami (PvP), ale tylko podczas wykonywania misji oraz w specjalnie wyznaczonych strefach. W Fallen Earth istnieją miejsca, w których walczyć nie wolno, co z pewnością uraduje początkujących graczy. Zawarte w grze misje przypominają zadania znane już z produkcji o nazwie Fallout. Gracze będą mogli nająć się do obrony placówek przed zakusami bandytów, wziąć udział w ekspedycjach poszukujących zaginionych technologii, atakować lub chronić karawany, czy poszukiwać dokumentów, które wyjaśniają przyczynę upadku cywilizacji. W produkcie Icarus Studios możliwe jest nawet założenie własnej osady i chronienie jej przed zakusami bandytów.

Od połowy 2011 roku Fallen Earth działa na zasadach free-to-play, czyli nie wymaga opłacania comiesięcznej subskrypcji.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 184 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallen Earth: 16+

Fallen Earth Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1