Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Fallen Earth (PC)

Fallen Earth PC

Fallen Earth to przedstawiciel popularnego gatunku MMORPG, stworzony przez debiutujące studio Icarus. Tysiące graczy z najróżniejszych zakątków naszego globu przeniosą się tutaj do to tętniącego życiem świata, próbującego pozbierać się po atomowej zagładzie.

RPG | TPP | zagraj za darmo | postapokalipsa | MMORPG | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Fallen Earth (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2009

12października2011

Steam

Fallen Earth to przedstawiciel popularnego gatunku MMORPG, stworzony przez debiutujące studio Icarus. Tysiące graczy z najróżniejszych zakątków naszego globu przeniosą się tutaj do to tętniącego życiem świata, próbującego pozbierać się po atomowej zagładzie.

Akcja gry koncentruje się wokół niedobitków, którym udało się przeżyć nuklearny holocaust. Największa i zdecydowanie najbardziej zaawansowana społeczność skupiła się w enklawie wokół tamy Hoovera, która dostarcza ogromne pokłady energii i wody, pozwalając całkowicie odizolować się od zagrożonych skażeniami terenów. Tylko tutaj dostępna jest technologia sprzed Upadku, dzięki czemu ludzie nie są skazani na powrót do ery kamienia łupanego. Zupełnie inaczej jest natomiast poza placówką, gdzie tubylcze plemiona, tajemnicze sekty oraz bezwzględni kryminaliści próbują zaprowadzić swój porządek niehumanitarnymi metodami. Hieny walczące o szczątki zrujnowanej cywilizacji gotowe są zabić każdego, kto stanie im na drodze.

W takiej właśnie rzeczywistości znajdą się gracze, którzy tworząc swój wirtualny odpowiednik (tzw. avatara) spróbują przeżyć na skażonych terytoriach lub dołączyć do enklawy i zapewnić sobie przez krótki czas względny spokój. Do wyboru jest sześć grup społecznych (poczynając od stróżow prawa, na wizjonerach kończąc), ogromna ilość umiejętności, a także niezwykle bogate opcje modyfikacji wyglądu. Wszystkie modele w grze składają się z ok. 6000 polygonów co pozwala na zmianę uczesania, koloru skóry, twarzy, dodawania akcesoriów, a także kolczyków i tatuaży.

Co ciekawe, produkt zawiera opcję walk pomiędzy graczami (PvP), ale tylko podczas wykonywania misji oraz w specjalnie wyznaczonych strefach. W Fallen Earth istnieją miejsca, w których walczyć nie wolno, co z pewnością uraduje początkujących graczy. Zawarte w grze misje przypominają zadania znane już z produkcji o nazwie Fallout. Gracze będą mogli nająć się do obrony placówek przed zakusami bandytów, wziąć udział w ekspedycjach poszukujących zaginionych technologii, atakować lub chronić karawany, czy poszukiwać dokumentów, które wyjaśniają przyczynę upadku cywilizacji. W produkcie Icarus Studios możliwe jest nawet założenie własnej osady i chronienie jej przed zakusami bandytów.

Od połowy 2011 roku Fallen Earth działa na zasadach free-to-play, czyli nie wymaga opłacania comiesięcznej subskrypcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallen Earth

16+

Wymagania sprzętowe Fallen Earth

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2.33 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP1
Postapokaliptyczne MMO Fallen Earth będzie darmowe

wiadomość16 czerwca 2011

Post-apokaliptyczna gra MMO Fallen Earth wkrótce nie będzie wymagała opłacania comiesięcznego abonamentu. Produkcja zmieni model finansowy na tak zwany „freemium” pod skrzydłami swojego nowego właściciela – GamersFirst. Wkrótce gracze będą mogli grać w dzieło Icarus Studios za darmo, chociaż pewne funkcje i atrakcje pozostaną płatne.

Kłopoty twórców Fallen Earth
Kłopoty twórców Fallen Earth

wiadomość3 maja 2010

Przyszłość twórców post apokaliptycznego MMO Fallen Earth nie jawi się w różowych barwach. Firma zmuszona była zwolnić 75% swoich pracowników.

Przegląd gier MMO (03/02/2010)
Przegląd gier MMO (03/02/2010)

wiadomość3 lutego 2010

Serdecznie zapraszam do najnowszego Przeglądu MMO. Na tapecie sporo pozycji MMO z gatunku science fiction, który w znacznym stopniu, aczkolwiek przypadkowo zdominował dzisiejszy artykuł. W menu mamy więc Global Agendę, postapokaliptyczne Fallen Earth oraz Earthrise. Honoru fantastyki broni Warhammer Online wspierany przez darmową acz zaskakującą jakościowo Allods Online. Pozwoliłem sobie również na realizację moich felietonowych zapędów w tekście „Czy jesteśmy skazani na WoW?”.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, God of War III, Bayonetta) 25/1/10
Wieści ze świata (Mass Effect 2, God of War III, Bayonetta) 25/1/10

wiadomość25 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 3 miliony PS3 w Wielkiej Brytanii, BBC o powrocie do produkcji gier, przyszłość marki Bayonetta, promocyjne Fallen Earth, startowe dodatki do Mass Effect 2, R.U.S.E. bez narzędzi edycyjnych i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Fallen Earth, Europa Universalis III) 16/12/09

wiadomość16 grudnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Fallen Earth taniej i z 10-dniowym trialem, statystyki beta-testów Bad Company 2, premiera szesnastego rozszerzenia do EverQuest i trzeciego dodatku do Europa Universalis III i inne. Zapraszamy do lektury.