„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: patche do Empire: Total War, Demigod i World of Warcraft, Holandia oficjalnie w FIFA 10, Wolfenstein wycofany z niemieckich sklepów, opóźnienie pecetowego Borderlands, zapowiedź White Knight Story 2 i inne. Zapraszamy do lektury.
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: patche do Empire: Total War, Demigod i World of Warcraft, Holandia oficjalnie w FIFA 10, Wolfenstein wycofany z niemieckich sklepów, opóźnienie pecetowego Borderlands, zapowiedź White Knight Story 2 i inne. Zapraszamy do lektury.
Jeszcze w tym tygodniu firmy Square Enix oraz Wargaming.net udostępnią wszystkim zainteresowanym sieciowe demo gry strategicznej Order of War, która w zeszłym tygodniu zadebiutowała na europejskim rynku. Debiut polskiej wersji RTS-a odbędzie się 15 października.
3 października rozpocznie się kolejna faza zamkniętych beta-testów gry MMO Global Agenda, poinformowała firma Hi-Rez Studios. Wezmą w niej udział osoby, które uczestniczyły w etapach 1A i 1B, a także niewielka grupa dodatkowych testerów. Zaproszenia Hi-Rez Studios będzie wysyłać przez kilka najbliższych dni. Premiera pełnej wersji gry odbędzie się w 2010 roku.
Firma Creative Assembly udostępniła nową łatkę do pecetowej strategii Empire: Total War. Listę wszystkim zmian znajdziecie pod tym adresem.
Aktualizacji poddana została strategia Demigod. Wszystkim fanom dzieła Gas Powered Games polecamy zapoznanie się z listą poprawek.
Update’u doczekał się również World of Warcraft. Patch 3.2.2 przywraca do gry m.in. bossa o nazwie Onyxia. Polecamy Wam lekturę reszty nowości.
Firma EA podpisała z holenderską federacją piłkarską umowę, na mocy której pozyskała licencję uprawniającą ją do umieszczenia po raz pierwszy w historii cyklu FIFA reprezentacji Holandii w piłce nożnej. W zawodników Oranje wcielimy się już 2 października, kiedy to odbędzie się europejska premiera FIFA 10.
Gra MMOcRPG Fallen Earth, autorstwa studia Icarus, trafiła do sprzedaży za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej – Steam (ok. 35 euro), Direct2Drive (34 funty) oraz sklepu Fallen Earth (49,99 dolarów). Przypominamy, że FE przenosi nas do nieprzyjaznego, postapokaliptycznego świata.
Niemiecki oddział firmy Activision wycofał z tamtejszych sklepów wszystkie egzemplarze strzelaniny Wolfenstein. Powodem jest obecność w grze symbolu swastyki i innych, nawiązujących do nazizmu. Póki co nie wiemy, czy produkcja powróci na sklepowe półki (np. po naniesieniu zmian).
Europejska premiera pecetowej wersji gry Borderlands odbędzie się kilka dni później, niż to dotąd planowano – mianowicie 30 października. Termin debiutu edycji konsolowych nie uległ zmianie. W dalszym ciągu jest nim 23 października.
Firma Sony Computer Entertainment ujawniła, że studio Level 5 pracuje już nad drugą odsłoną gry jRPG White Knight Story (znanej również jako White Knight Chronicles). Więcej informacji na jej temat poznamy w trakcie targów Tokyo Game Show 2009. My czekamy ciągle na premierę części pierwszej, która w przypadku Stanów Zjednoczonych i Europy powinna się odbyć w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Obrazek z pierwszej odsłony White Knight Story.
Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...
Empire: Total War – The Warpath
A także najnowsze filmy z gier:
Operation Flashpoint: Dragon Rising
Super Tokyo HD Combo - sklep z retro grami video reportaż
Więcej:Icewind Dale 2 było solidną kontynuacją bez błysku. Z perspektywy czasu okazuje się kapitalnym RPG
GRYOnline
Gracze
0

Autor: Piotr Doroń
Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.