Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2009, 19:33

Drugie DLC do Batman: Arkham Asylum już dostępne [news uaktualniony]

W recenzji pecetowej edycji nowego Batmana Verminus napisał, że chyba już nikt nie ma wątpliwości, iż mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier akcji ostatnich miesięcy. Skoro dobrego nigdy nie jest za duo, to darmowe mini-rozszerzenia sprawią, że świetna gra stanie się jeszcze lepsza.

W recenzji pecetowej edycji nowego Batmana Verminus napisał, że chyba już nikt nie ma wątpliwości, iż mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier akcji ostatnich miesięcy. Skoro dobrego nigdy nie jest za dużo, to darmowe mini-rozszerzenia sprawią, że świetna gra stanie się jeszcze lepsza.

W zeszłym tygodniu w usługach Xbox Live, Games for Windows i PlayStation Network został udostępniony do pobrania darmowy zestaw map nazwany Insane Night Map Pack. Dokładnie tydzień później, 24 września (czyli już jutro) pojawić się miał drugi DLC z mapami do Challenge Mode. Jak się okazało, paczka zatytułowana Prey the Darkness jest już dostępna dla brytyjskich posiadaczy konsoli Microsoftu (posiadacze PS3 w Wielkiej Brytanii otrzymają ją jutro, natomiast nie ma informacji co do daty premiery DLC na pecetach i w innych krajach). A co kryje się w środku ważącego 122 MB rozszerzenia? Miłośnicy batmańskiego baletu przemocy będą mogli ogołocić z niemilców dwie nowe mapy: Heart of Darkness (Człowiek Nietoperz kontra wszyscy, a to całość będzie się odbywać w malowniczych pomieszczeniach Arkham Pumping Station) oraz Hothouse Prey (Mroczny Rycerz po cichu będzie eliminował kryminalistów w rejonie opuszczonej szklarni).

Podobnie jak pierwsze DLC, również to dzisiejszo/jutrzejsze jest zupełnie darmowe. Co prawda pecetowcy muszą zapewne jeszcze nadrobić pierwszy dodatek, wszak premiera Batman: Arkham Asylum na tej platformie odbyła się przed niecałym tygodniem, ale na pewno również się cieszą z polityki wzbogacania gry obranej przez studio Rocksteady.

Drugie DLC do Batman: Arkham Asylum już dostępne [news uaktualniony] - ilustracja #1

W imieniu ludu Gotham chcę panu wypłacić premię za skuteczne lanie po pyskach.

UAKTUALNIENIE: Jak przekazali przedstawiciele firmy Eidos powyższe DLC nie będzie dostępne dla posiadaczy wersji PC gry. Co się tyczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 to dodatek pojawi się na obie te platformy tylko w Europie. W Stanach Zjednoczonych Prey the Darkness wydany zostanie wyłącznie na PS3.