Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 września 2009

Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World
Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World

Jiker, 10 września 2009, 19:35

W sieci opublikowane zostały pierwsze zrzuty ekranowe z gry The Secret World – najnowszej propozycji MMORPG od firmy FunCom, producenta m.in. Age of Conan: Hyborian Adventures oraz Anarchy Online. Interesująco zapowiadająca się produkcja sieciowa prezentuje się na nich wyjątkowo zachęcająco, oferując styl rzadko oglądany w przypadku gatunku MMO.

Dwa miliony egzemplarzy Batman: Arkham Asylum sprzedane
Dwa miliony egzemplarzy Batman: Arkham Asylum sprzedane

Hed, 10 września 2009, 18:46

Na łamach LA Times ujawniono pierwsze wyniki sprzedaży świetnie ocenianej gry Batman: Arkham Asylum. Najwyraźniej udana promocja, w tym wpis produkcji do Księgi Rekordów Guinnessa, nieustająca popularność samego bohatera oraz talent studia Rocksteady przyczyniły się do dużego zainteresowania. Tytuł znalazł niemal 2 miliony nabywców w ponad 2 tygodnie.

Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Aion, Ghostbusters) 10/09/09
Wieści ze świata (Left 4 Dead 2, Aion, Ghostbusters) 10/09/09

Jiker, 10 września 2009, 15:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: modyfikacje do pecetowego Left 4 Dead 2 w formie DLC na Xboksie 360, opóźnienie premier Fallen Earth, data europejskiej premiery Ghostbusters: The Video Game w wersjach na Xboksa 360, PC, Wii i DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Czek na 200 dolarów formą reklamy Dante's Inferno
Czek na 200 dolarów formą reklamy Dante's Inferno

Jiker, 10 września 2009, 14:59

Kontrowersyjna promocja gry Dante’s Inferno, powiązana bezpośrednio z charakterystyką kolejnych kręgów Piekła, przybiera coraz to nowsze kształty. Tym razem firma Electronic Arts przeszła samą siebie, wysyłając redaktorom największych zagranicznych serwisów i magazynów czeki na 200 dolarów.

Demo gry FIFA 10 już dostępne na Xboksie 360
Demo gry FIFA 10 już dostępne na Xboksie 360

Hed, 10 września 2009, 14:52

Wersja demonstracyjna FIFY 10 jest dostępna dla posiadaczy Xboksów 360. Demo zajmuje niecały gigabajt pojemności na dysku i mogą ściągnąć je na razie tylko posiadacze złotego konta Xbox Live (zapewne zmieni się to w ciągu kilku dni). Prawie wszyscy chętni otrzymują więc okazję do sprawdzenia kolejnej odsłony jednej z popularniejszych konsolowych i pecetowych serii piłkarskich.

PlayStation 3 Slim 250 GB w październiku tego roku?

Hed, 10 września 2009, 13:54

Serwis Eurogamer podzielił się informacjami na temat rzekomej edycji PlayStation 3 Slim wyposażonej w 250-gigabajtowy dysk twardy, która miałaby pojawić się w sklepach w październiku tego roku. Dodatkowo wskazano jakie gry pojawią się w zestawie z potężniejszą wersją konsoli. Mówi się, że wśród nich znajdą się FIFA 10, Gran Turismo 5, Uncharted 2 czy Assassin’s Creed 2.

Game Informer - nowe informacje o Crackdown 2 i kolejnej grze autorów Heavenly Sword
Game Informer - nowe informacje o Crackdown 2 i kolejnej grze autorów Heavenly Sword

Jiker, 10 września 2009, 13:35

Ostatni numer magazynu Game Informer przyniósł kilka nieznanych dotąd informacji na temat dwóch produkcji – nowej gry studia Ninja Theory, autorów Heavenly Sword, oraz drugiej odsłony marki Crackdown, nad którą pracuje ekipa Ruffian Games. Opis najistotniejszych szczegółów rozpoczynamy od Enslaved.

Nowy, tajemniczy tytuł twórców Final Fantasy
Nowy, tajemniczy tytuł twórców Final Fantasy

Cairine, 10 września 2009, 13:18

Fani gier Square-Enix nie mogą narzekać na brak dobrych wieści. Kilka dni temu potwierdzona została japońska data premiery Final Fantasy XIII, a w czasie targów gamescom dowiedzieliśmy się, że Amerykanie oraz Europejczycy otrzymają grę jednocześnie, wiosną 2010. Tym razem w najnowszym numerze japońskiego magazynu o grach Famitsu, znalazła się dwustronicowa reklama nowej produkcji Square-Enix, Nier Replicant. „Za zemstą stoi szaleńcza desperacja”– głosi slogan.

Technologia 3D w grach dla posiadaczy PlayStation 3 i specjalnych telewizorów?

Hed, 10 września 2009, 12:35

Według doniesień zagranicznych źródeł (Gamespot) Sony zamierza wypuścić w przyszłym roku nową linię telewizorów HD wspierających technologię trójwymiarowego obrazu w grach. Podobno tego typu rozwiązanie miałoby też zostać zaimplementowane w najmocniejszej konsoli koncernu już w najbliższych latach (2011-2012). Czyżby posiadaczy PlayStation 3 czekała mała rewolucja?

Uznany kompozytor twórcą ścieżki dźwiękowej Dante's Inferno
Uznany kompozytor twórcą ścieżki dźwiękowej Dante's Inferno

Jiker, 10 września 2009, 12:30

Dante’s Inferno po początkowych kontrowersjach i niezbyt zachęcających zapowiedziach zaczęło przekonywać do siebie coraz większą grupę graczy. Stało się tak m.in. za sprawą najnowszych filmów z rozgrywki zwiastujących niezwykle efektowną zabawę. Okazało się jednak, że twórcy Dante’s Inferno mają w rękawie jeszcze niejednego asa.

Testy Gaikai, serwisu typu „cloud gaming”, jeszcze w tym miesiącu

Hed, 10 września 2009, 12:09

David Perry, którego znamy z firmy Shiny Entertainment, powiedział, że jego nowy projekt, czyli Gaikai, zostanie przetestowany w Europie jeszcze w tym miesiącu. Pomysł współautora takich gier jak MDK czy Earthworm Jim reprezentuje rozwiązanie określane mianem „cloud gaming”. W skrócie pozwala ono zagrać przez Internet w bardziej wymagające tytuły uruchomione na mocnym pececie.

Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy
Prawa do marki Red Baron ponownie w rękach jej twórcy

Jiker, 10 września 2009, 11:50

Marka Red Baron, na którą złożyło się kilka symulatorów lotniczych osadzonych w czasach I wojny światowej, cieszyła się sporą popularnością wśród graczy pecetowych. Jesteśmy pewni, że ucieszy ich informacja o prawdopodobnym powrocie marki do życia.

Nowe CD-Action i problem kluczy do Sins of a Solar Empire

Hed, 10 września 2009, 06:47

Najnowszy numer magazynu CD-Action oferuje między innymi świetną grę Sins of a Solar Empire, do której można było otrzymać specjalny kod pozwalający na prowadzenie rozgrywki w trybie sieciowym. Okazało się, że doszło do pomyłki i klucze, mające ograniczać się tylko do tej opcji, umożliwiały ściągnięcie pełnej gry z systemu dystrybucji Impulse, należącego do firmy Stardock.