Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2009, 19:35

Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World

W sieci opublikowane zostały pierwsze zrzuty ekranowe z gry The Secret World – najnowszej propozycji MMORPG od firmy FunCom, producenta m.in. Age of Conan: Hyborian Adventures oraz Anarchy Online. Interesująco zapowiadająca się produkcja sieciowa prezentuje się na nich wyjątkowo zachęcająco, oferując styl rzadko oglądany w przypadku gatunku MMO.

W sieci opublikowane zostały pierwsze zrzuty ekranowe z gry The Secret World – najnowszej propozycji MMORPG od firmy FunCom, producenta m.in. Age of Conan: Hyborian Adventures oraz Anarchy Online. Interesująco zapowiadająca się produkcja sieciowa prezentuje się na nich wyjątkowo zachęcająco, oferując styl rzadko oglądany w przypadku gatunku MMO.

Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World - ilustracja #1

Świetne wrażenie robią oczywiście zurbanizowane tereny – ogólnie rzecz biorąc, miejsce akcji dzieła FunCom. Ich obecność oraz rola, jaką odegrają, wpływa oczywiście automatycznie na styl całej gry. Dlatego też rola bohaterów przypada tutaj osobnikom wyglądającym „niemal” jak zwyczajni mieszkańcy miast – tak naprawdę będą jednak przedstawicielami trzech potężnych, sekretnych organizacji: Dragon, Iluminatów oraz Templariuszy. Warto w tym momencie zauważyć, że różnice pomiędzy nimi mają być spore (choćby w kwestii siedziby, na które wybrano odpowiednio Seul, Nowy Jork oraz Londyn). Z tego też powodu rozgrywka powinna być bardzo zróżnicowana i zaskakująca.

Skorzystanie z takiej, a nie innej konwencji otworzyło również autorom pole do popisu w temacie modeli przeciwników. Na jednym z obrazków widzimy dla przykładu kamiennego golema, złożonego z brył zbrojonego betonu, z których wystają różne pręty i wzmocnienia. Już teraz możemy być zatem pewni, że The Secret World zaskoczy nas niecodziennym klimatem. Inną kwestią jest to, czy zaproponowane rozwiązania przypadną go gustu samym graczom.

Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World - ilustracja #2

Przy okazji poznaliśmy kilka szczegółów na temat samej gry, której głównym projektantem jest Ragnar Tornquist, twórca Dreamfalla i The Longest Journey. Po raz kolejny potwierdzone zostało zatem, że nie uświadczymy tutaj poziomów doświadczenia oraz klas. Budowanie postaci odbywać się będzie bowiem na zasadzie przydzielania jej kolejnych umiejętności (spośród dziesiątek, a nawet setek dostępnych). W ten sposób będziemy w stanie tworzyć niezwykle elastycznych bohaterów, których zmienimy dosłownie w parę chwil w kogoś o zupełnie innych predyspozycjach.

Istotne jest również to, że gra wprowadzi dosyć znaczący podział pomiędzy rywalizacją PvE i PvP. O ile ta pierwsza będzie dosyć standardowa, o tyle w drugim przypadku walki prowadzone będą przede wszystkim pomiędzy gildiami (tutaj frakcjami), pragnącymi zdobyć jak najwięcej cennego surowca o nazwie Anima. Jego ilość wpływać będzie automatycznie na możliwości naszej frakcji, a także pozostałych jej członków. Ciekawe jest to, że w ramach PvP przemyconych zostanie sporo elementów charakterystycznych dla strategii czasu rzeczywistego. Za wcześniej jednak na ujawnienie szczegółów tego aspektu The Secret World.

Na koniec przypominamy Wam o możliwości dołączenia do społeczności The Secret World, co równoznaczne jest m.in. z możliwością zdobycia klucza do oficjalnych beta-testów gry FunCom.

Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World - ilustracja #3
Pierwsze zrzuty ekranowe z The Secret World - ilustracja #4

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej