Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Age of Conan: Hyborian Adventures (PC)
OkładkaAge of Conan: Hyborian Adventures (PC)

Age of Conan: Hyborian Adventures PC

Age of Conan 2009 | Age of Conan: Unchained

Gra MMO osadzona w uniwersum Conana, słynnego barbarzyńcy znanego z powieści i filmów fantastycznych. Każdy z graczy tworzy postać o kilku cechach (wygląda, klasa, itp.) i rusza w podróż po Cymerii i innych krainach.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | książki | MMORPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Conan: Hyborian Adventures Premiera PC

20maja2008

pudełko PL

21maja2008

producent: Funcom wydawca: Square Enix wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Conan: Hyborian Adventures

Guild Wars

Runes of Magic

Dark Age of Camelot

Age of Conan: Hyborian Adventures to gra z gatunku MMOcRPG osadzona w uniwersum stworzonym przez Roberta E. Howarda, który powołał do życia najsłynniejszego chyba, literackiego herosa, Conana z Cymerii. Pewnym nietypowym elementem wyróżniającym Age of Conan spośród innych gier MMO, jest fakt, iż pierwsze kroki w grze nasz bohater stawia w trybie jednoosobowym, rozwijając swoje zdolności i umiejętności. Dopiero po odpowiednich przygotowaniach wkracza do świata znacznie bardziej rozległego, gdzie może zmierzyć się z tysiącami innych graczy. Akcja Age of Conan została umieszczona w czasie bezpośrednio po wydarzeniach znanych z książki Godzina Smoka.

Age of Conan: Hyborian Adventures to mroczny, rozległy, pełen przemocy i grzechu wszechświat, przedstawiony w ładnej grafice 3D i okraszony dźwiękiem w formacie 7.1. Jest to świat, w którym spotykają się okrutni bogowie, mityczne bestie, zaginione cywilizacje i walcząca o przetrwanie, rasa ludzi. W takim właśnie świecie nasz heros, Conan, został ukoronowany na króla Akwilonii. W takim właśnie świecie każdy gracz kształtuje własne przeznaczenie, głównie za pomocą siły mięśni i brutalnej walki. Niestety, nie mamy możliwości wcielenia się w samego Conana.

Wraz ze wzrostem umiejętności naszej postaci oraz zwiększaniem się punktów doświadczenia, otworem stają przed nami nowe zadania i misje. Możemy także brać udział w epickich bitwach w wielu regionach Hyborii. Rozwój naszej postaci bazuje na poziomach oraz klasach - na początku zabawy wybieramy jedną z podstawowych klas (Mag, Kapłan, Złodziej lub Wojownik), a po osiągnięciu poziomu 40 dostępne stają się profesje (alchemist, weaponsmith, armorsmith, gemcutter, architect). Ponadto po wejściu na 20 poziom doświadczenia każdy może zająć się zbieraniem surowców (Wood Cutting, Prospecting, Mining, Stonecutting, Weaving, Skinning).

Głównym aspektem rozgrywki jest walka, która wykorzystuje autorski silnik „Real Combat”. Dzięki niemu podczas starć nasza postać uderza dokładnie tam, gdzie zamierzaliśmy ugodzić przeciwnika, a wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym. Podobne rozwiązanie obserwujemy przy walce na odległość (broń miotana) oraz podczas rzucania czarów. Mimo pozornego skomplikowania, system walki jest intuicyjny i łatwy w nauce. W Age of Conan: Hyborian Adventures mamy też możliwość tworzenia formacji wojskowych z NPCów oraz innych graczy i wydawania im rozkazów podczas walk - epickie bitwy nabierają więc zupełnie nowego wymiaru. Lider danej formacji decyduje o jej ustawieniu oraz o swobodzie działania w jej ramach innych członków. Do tego dochodzi łączenie się w gildie i oblężenia wrogich twierdz przy użyciu m.in. katapult a także obrona miast przed atakami m.in. Piktów.

22 stycznia 2009 został uruchomiony serwer gry przeznaczony tylko dla polskich graczy. W rodzimych sklepach pojawiło się też spolonizowane wydanie gry, opatrzone przez rodzimego dystrybutora, firmę CD Projekt, tytułem Age of Conan 2009.

Uwaga: W połowie 2011 roku twórcy zmienili model biznesowy gry z wymagającej stałej miesięcznej subskrypcji na free to play z mikrotransakcjami oraz opcją kont premium. Wówczas też zmieniono jej tytuł na Age of Conan: Unchained.

Ostatnia modyfikacja 5 lutego 2009

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 2 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1292 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 184 głosów czytelników.

Age of Conan: Hyborian Adventures cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Age of Conan: Hyborian Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Conan: Hyborian Adventures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista