Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeons & Dragons Online: Stormreach (PC)

Dungeons & Dragons Online: Stormreach PC

Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited

Darmowy MMORPG bazujący na systemie Dungeons & Dragons w wersji 3.5. Gra stawia na eksplorację, walkę i społeczność graczy. To co odróżnią produkcję od innych, to fakt iż świat został podzielony na mniejsze kontynenty, a rozgrywka opiera się na zasadach znanych z RPG.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | Dungeons & Dragons | multiplayer | MMO

PC Windows
Okładka Dungeons & Dragons Online: Stormreach (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28lutego2006

Uaktualnienie #3: 20 sierpnia 2013 grę wzbogacił drugi duży dodatek o tytule Dungeons and Dragons Online: The Shadowfell Conspiracy. Pozwala na przeniesienie się do miasta więziennego Wheloon oraz górskich przełęczy Stormhorms.

Uaktualnienie #2: 25 czerwca 2012 roku został wypuszczony pierwszy duży dodatek do gry o tytule Dungeons And Dragons: Menace od the Underdark. Zabiera on graczy do Fearun, skąd mogą się przedostać do Podmroku, aby po dotarciu do siedziby Lolth – twierdzy Shindylryn – przeszkodzić złowrogiej Królowej Pająków w realizacji jej planów.

Uaktualnienie #1: W połowie 2009 roku twórcy zmienili model biznesowy gry (z wymagającej subskrypcji na tytuł "free to play" z systemem mikrotransakcji) i żeby podkreślić ten fakt zmodyfikowali jej tytuł na Dungeons & Dragons Online: Eberron Unlimited.

Dungeons&Dragons to pierwszy poważny MMORPG bazujący na słynnym module Dungeons And Dragons. Warto zaznaczyć, iż producenci gry mają już spore doświadczenie w tworzeniu gier tego typu. Są oni bowiem odpowiedzialni za stworzenie obu części Asheron's Call, a także Middle-Earth Online.

Gra opiera się na trzech głównych założeniach, które przez twórców są traktowane priorytetowo: combat (rozbudowany moduł walki), content (bogata i ciekawa zarazem zawartość) oraz community (liczna wspólnota graczy). Dungeons&Dragons Online bazuje na najnowszej wersji modułu oznaczonej numerem 3.5. Cechą wyróżniającą grę jest odejście od wielkich światów, z których słyną inne gry RPG. W zamian za to są znacznie mniejsze kontynenty, które mieszczą co najwyżej kilkuset graczy. System walki przede wszystkim opiera się na współpracy pomiędzy grającymi i możliwościach wykreowanych przez nich postaci.

 • Gra bazuje na uniwersum Dungeons&Dragons (w wersji 3.5).
 • Cztery rasy do wyboru: humans (ludzie), halflings (niziołki), dwarves (krasnoludy) oraz elves (elfy).
 • Obecność wszystkich klas zaimplementowanych w D&D 3.5 (druid, łotrzyk, kleryk, barbarzyńca, paladyn itd.).
 • System walki w całości bazujący na zasadach modułu D&D 3.5.
 • Rozbudowany system tworzenia gildii.
 • Obecność większości przedmiotów oraz przeciwników znanych z papierowej wersji D&D.
 • Grę obsługuje engine będący rozwinięciem tego, który „napędza” Asheron's Call II.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Klasyfikacja PEGI Dungeons & Dragons Online: Stormreach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeons & Dragons Online: Stormreach

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta graficzna 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
 • 5 GB HDD
 • Windows XP
 • łącze internetowe 128Kb
Dungeons & Dragons Online: Stormreach - recenzja gry
Dungeons & Dragons Online: Stormreach - recenzja gry

Recenzja 8 marca 2006, 11:04

Po zejściu na ląd i zaliczeniu krótkiego tutoriala, wprowadzającego nas w świat gry, w oczy rzuca się kilka zasadniczych różnic pomiędzy innymi cRPG-ami, które wykorzystywały zasady D&D, a Dungeons & Dragons Online: Stormreach. Przede wszystkim tutaj wszystkie postacie posługujące się magią posiadają manę i zużywają ją przy rzucaniu czarów! Jest to oczywiście całkowicie niezgodne z zasadami D&D, ale jednak się sprawdza ;-). W końcu zasady D&D zostały stworzone dla potrzeb gry turowej, gdzie drużyna ma możliwość odpoczywać praktycznie w dowolnym momencie (oczywiście na w miarę bezpiecznym terenie), a tu wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Żeby jednak nie było za łatwo, to tej many nie jest wcale za dużo, a odrodzić jej zasób możemy jedynie w tawernach, albo odpoczywając przy specjalnych ołtarzach, przy których odzyskamy również punkty zdrowia – niestety działają one tylko raz i są tak często dostępne jak piwiarnie na pustyni. Drugim elementem, którego nie znajdziemy w żadnym podręczniku D&D są punkty wzmocnienia. W związku z tym, że awansować tu na kolejny poziom nie jest sprawą prostą i trwa to zdecydowanie dłużej niż w innych grach MMO, pasek doświadczenia został podzielony na pięć części. Za zdobycie każdych kolejnych 20% doświadczenia uzyskujemy możliwość dodania nowego wzmocnienia (w sumie jest miejsce na cztery) w zasadniczy sposób podnosząc niektóre nasze współczynniki lub umiejętności.