Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 18:12

autor: Aver

Zapowiedziano dodatek do gry Dungeons & Dragons Online rozgrywający się w krainie Forgotten Realms

Firma Turbine ogłosiła, że pierwsze rozszerzenie do gry Dunegons & Dragons Online zostanie opublikowane na wiosnę 2012 roku, zabierze graczy do krainy drowów i wprowadzi szereg zmian w rozgrywce.

Jeżeli uwielbiacie świat Forgotten Realms, z pewnością nieobca jest wam postać Lolth – czczonej przez drowów złej bogini, lubującej się w chaosie i zniszczeniu, której ciało jest połączeniem kobiety i pająka. Jeśli oprócz tego gracie w Dungeons & Dragons Online, już wkrótce będziecie mogli stawić jej czoło w nowym dodatku – Menace od the Underdark. Zabierze on Was do Fearun, skąd będziecie mogli się przedostać do Podmroku, aby po dotarciu do siedziby Lolth – twierdzy Shindylryn – przeszkodzić złowrogiej Królowej Pająków w realizacji jej planów.

Zapowiedziano dodatek do gry Dungeons & Dragons Online rozgrywający się w krainie Forgotten Realms - ilustracja #1

Zgodnie z zapowiedziami Fernando Paiza, jednego z producentów gry, nie będzie to jedyna nowość w wirtualnym świecie D&D, który w tym roku świętuje szóste urodziny. Oprócz premiery dodatku, firma Turbine, która odpowiada także za grę Lord of the Rings Online, planuje podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 25 oraz wprowadzenie nowej klasy – druida – którego zdolności będą wiernie odwzorowywać te posiadane w fabularnej wersji D&D. Ponadto, już w przyszłym miesiącu zostanie wydany „upadte 13”, który wprowadzi nowe questy oraz znane z innych gier wirtualne, towarzyszące graczom zwierzątka. Twórcy zapowiedzieli również, że przeniesienie się do krainy drowów nie oznacza porzucenia krainy Eberronu, w której obecnie rozgrywa się gra.

Gra Dungeons & Dragons Online ukazała się 28 lutego 2006 roku. Od 2009 roku istnieje w darmowej wersji jako Dungeons & Dragons: Eberron Unlimited. Rok temu została ona uznana przez portal MMORPG.com za jedną z najlepszych gier MMO minionej dekady.