Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 19:47

autor: Adrian Werner

Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves

Szwedzki wydawca Paradox Interactive ujawnił swój kolejny projekt. Okazała się nim być inspirowana kultowym Dwarf Fortress strategia A Game of Dwarves.

Dwarf Fortress to jedna z najlepszych darmowych gier w historii. Dlatego nieuniknione było, że prędzej czy później ktoś zainspirowany jej sukcesem spróbuje stworzyć komercyjną produkcję tego typu. Tym kimś okazała się firma Paradox Interactive zapowiadając przeznaczoną na PC i PlayStation 3 grę A Game of Dwarves, w której pokierujemy osadą krasnoludów.

Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves - ilustracja #1

Gracze wcielą się w krasnoludzkiego księcia, którego ambicją jest odzyskanie władzy nad królestwem. W realizacji tego zadania pomogą mu zastępy wiernych podwładnych. Będą oni wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe. Akcja osadzona zostanie w podziemiach i nasze włości regularnie atakować mają krwiożercze bestie.

Wraz z postępami w zabawie posłuszne naszym rozkazom krasnoludy będą awansowały na kolejne poziomy doświadczenia i uczyły się nowych umiejętności. Rozgrywkę zaczniemy dowodząc gromadą słabeuszy, a zakończymy z armią wojowników i mistrzów rzemiosła.

Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves - ilustracja #2

Na zamieszkanych przez najsilniejsze potwory głębszych poziomach wirtualnego świata znajdziemy rzadkie surowce, które posłużą do konstrukcji specjalnych budynków i wytwarzania najpotężniejszych przedmiotów. Każda mapa generowana będzie losowo, co ma sprawić, że gracze zostaną zmuszeni do regularnego wymyślania nowych strategii rozwoju i obrony. Autorzy obiecują, że zastosowany w A Game of Dwarves interfejs użytkownika pozwoli na łatwą kontrolę nad dużymi grupami krasnoludów, bez konieczności ręcznego kierowania każdym ruchem podwładnych.

Gra tworzona jest z myślą o pecetach oraz konsoli PlayStation 3. Niestety, na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podać nawet przybliżonej daty premiery.

Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves - ilustracja #3
Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves - ilustracja #4
Paradox Interactive zapowiada inspirowanego kultowym Dwarf Fortress RTS-a A Game of Dwarves - ilustracja #5
gry