Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3
Okładka A Game of Dwarves (PC)

A Game of Dwarves

Strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w księcia krasnoludów nadzorującego rozwój podziemnej osady. Nasi podwładni potrafią m.in. wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS

A Game of Dwarves to inspirowany kultowym Dwarf Fortress RTS, w którym kierujemy osadą krasnoludów. Gra jest efektem współpracy specjalizującego się w strategiach wydawcy Paradox Interactive oraz niezależnego studia ZEAL Game Studio, znanego m.in. z turówki Team Assault: Baptism of Fire.

Gracze wcielają się w krasnoludzkiego księcia, którego ambicją jest odzyskanie władzy nad pewnym królestwem. W realizacji tego zadania pomagają mu zastępy wiernych podwładnych. Potrafią oni wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe. Akcja toczy się w podziemiach zamieszkałych przez różne rasy potworów i dlatego poza dbaniem o rozbudowę osady musimy też co pewien czas odpierać ataki krwiożerczych bestii. Wraz z postępami w zabawie posłuszne naszym rozkazom krasnoludy awansują na kolejne poziomy doświadczenia i uczą się nowych umiejętności. Rozgrywkę zaczynamy dowodząc gromadą słabeuszy, a kończymy z armią wojowników i mistrzów rzemiosła.

Na zamieszkanych przez najsilniejsze potwory głębszych poziomach wirtualnego świata znajdziemy rzadkie surowce, które służą do konstrukcji specjalnych budynków i wytwarzania najpotężniejszych przedmiotów. Każda mapa generowana jest losowo, co zmusza graczy do regularnego wymyślania nowych strategii rozwoju i obrony. Autorzy zadbali o to aby zastosowany w A Game of Dwarves interfejs użytkownika pozwalał na łatwą kontrolę nad dużymi grupami krasnoludów, bez konieczności ręcznego kierowania każdym ruchem podwładnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8 / 10 na podstawie 61 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,2 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Gry podobne do A Game of Dwarves

Wymagania wiekowe A Game of Dwarves

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Game of Dwarves

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista/7, łącze internetowe

PC
PS3