Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3
Okładka A Game of Dwarves (PC)
OkładkaA Game of Dwarves (PC)

A Game of Dwarves

Strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w księcia krasnoludów nadzorującego rozwój podziemnej osady. Nasi podwładni potrafią m.in. wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS

A Game of Dwarves Premiera

anulowana

PS3

23paź2012

PC

Gry podobne do A Game of Dwarves

Diablo III

Dungeon Keeper 2

Dwarfs

A Game of Dwarves to inspirowany kultowym Dwarf Fortress RTS, w którym kierujemy osadą krasnoludów. Gra jest efektem współpracy specjalizującego się w strategiach wydawcy Paradox Interactive oraz niezależnego studia ZEAL Game Studio, znanego m.in. z turówki Team Assault: Baptism of Fire.

Gracze wcielają się w krasnoludzkiego księcia, którego ambicją jest odzyskanie władzy nad pewnym królestwem. W realizacji tego zadania pomagają mu zastępy wiernych podwładnych. Potrafią oni wydobywać surowce, kopać doły i tunele, wznosić budynki i przeprowadzać badania naukowe. Akcja toczy się w podziemiach zamieszkałych przez różne rasy potworów i dlatego poza dbaniem o rozbudowę osady musimy też co pewien czas odpierać ataki krwiożerczych bestii. Wraz z postępami w zabawie posłuszne naszym rozkazom krasnoludy awansują na kolejne poziomy doświadczenia i uczą się nowych umiejętności. Rozgrywkę zaczynamy dowodząc gromadą słabeuszy, a kończymy z armią wojowników i mistrzów rzemiosła.

Na zamieszkanych przez najsilniejsze potwory głębszych poziomach wirtualnego świata znajdziemy rzadkie surowce, które służą do konstrukcji specjalnych budynków i wytwarzania najpotężniejszych przedmiotów. Każda mapa generowana jest losowo, co zmusza graczy do regularnego wymyślania nowych strategii rozwoju i obrony. Autorzy zadbali o to aby zastosowany w A Game of Dwarves interfejs użytkownika pozwalał na łatwą kontrolę nad dużymi grupami krasnoludów, bez konieczności ręcznego kierowania każdym ruchem podwładnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Game of Dwarves: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Game of Dwarves Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
PS3