Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2016, 14:36

autor: Draug

Wieści ze świata (Enderal / Skyrim, Atlus, Lord of the Rings Online / Dungeons & Dragons Online) 20/12/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi dodatku Forgotten Stories do moda Enderal: The Shards of Order do Skyrima, bliskim ujawnieniu zupełnie nowej gry RPG firmy Atlus oraz o zmianie studia rozwijającego The Lord of the Rings Online i Dungeons & Dragons Online. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mod Enderal do Skyrima doczeka się DLC Forgotten Stories

Ekipa SureAI – autorzy wypuszczonej latem gigantycznej modyfikacji Enderal: The Shards of Order do gry The Elder Scrolls V: Skyrim – zapowiedziała, że jej wielkie dzieło w 2017 roku doczeka się rozszerzenia zatytułowanego Forgotten Stories. Zapewni ono przygody dające ok. 10–20 godzin dodatkowej zabawy, wprowadzając głównie wątki, które miały znaleźć się w „podstawce”, ale musiały zostać wycięte (związane przede wszystkim z dwiema nowymi frakcjami). Ponadto DLC naprawi pewne błędy i ulepszy wybrane rozwiązania w rozgrywce. Oczywiście będzie bezpłatne, tak jak bazowy mod.

Atlus za kilka dni zapowie nową grę RPG

Firma Atlus ogłosiła, że niebawem ujawni zupełnie nową grę RPG, niezwiązaną z seriami Shin Megami Tensei ani Persona (dzięki, Gematsu). Na razie o projekcie wiemy tyle, że zajmie się nim nowy wewnętrzny zespół w strukturach Atlusa, noszący nazwę Studio Zero i kierowany przez Katsurę Hashino, reżysera Persony 5. Ponadto dysponujemy widoczną poniżej grafiką koncepcyjną. Zapowiedź będzie transmitowana 24 grudnia o godz. 4:00 w nocy (23 grudnia o godz. 20:00 czasu japońskiego).

Wieści ze świata (Enderal / Skyrim, Atlus, Lord of the Rings Online / Dungeons & Dragons Online) 20/12/2016 - ilustracja #1

Lord of the Rings Online i Dungeons & Dragons Online w nowym studiu

Po wielu latach Turbine Entertainment przestaje zajmować się grami The Lord of the Rings Online oraz Dungeons & Dragons Online – oba MMORPG-i przejdą w ręce nowo powstałego studia Standing Stone Games. Ponadto kwestiami wydawniczymi zajmie się znane z EverQuest Daybreak Game Company. Co to oznacza dla graczy? Nowy zespół składa się w dużej mierze z deweloperów z poprzedniej ekipy, więc tak naprawdę nic – co najwyżej waluta Turbine Points zostanie rozbita na LOTRO Points i DDO Points (przy zachowaniu dotychczasowej wartości). Ogłoszone do tej pory plany rozwoju obu gier pozostają w mocy. Szczegółowe informacje na temat zaistniałej sytuacji znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: