Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka DISTANT (PC)
OkładkaDISTANT (PC)

DISTANT PC

Gra platformowa, w której gracz przemierza pastelowy, oniryczny świat, starając się powstrzymać jego zagładę.

Zręcznościowe | platformówki | elementy przygodowe | indie | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DISTANT Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Slingshot and Satchel wydawca: Snowman Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

DISTANT jest oryginalną grą platformową, stanowiącą debiutancki projekt niezależnego, australijskiego studia Slingshot and Satchel. Wydanie tego tytułu wzięła na swoje barki firma Built by Snowman, która dostarczyła ciepło przyjęte przez graczy Alto’s Adventure. Produkcja pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

W DISTANT gracz trafia do pastelowego, onirycznego świata. Jego zadaniem jest zapobiegnięcie postępującej destrukcji fantastycznej krainy. Oprócz tego jednak, protagonista musi stawić czoła własnej przeszłości i poznać cenę poświęcenia. W trakcie zabawy gracz poznaje kolejne wątki enigmatycznej opowieści, krok po kroku składając w całość kolejne elementy fabularnej układanki.

Mechanika

W DISTANT na platformie PC akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji nietypowego otoczenia, skakaniu po platformach i pokonywaniu rozmaitych przeszkód terenowych. Od czasu do czasu gracz musi również rozwiązywać nieskomplikowane zagadki środowiskowe, a także wykorzystywać specjalne zdolności bohatera, takie jak „wystrzeliwanie” się w powietrze na duże odległości.

Kwestie techniczne

DISTANT charakteryzuje się przyzwoitą, dwuwymiarową oprawą graficzną. Oszczędne w detale otoczenie oraz projekt herosa przywodzą na myśl znaną z konsol PlayStation grę Podróż. Całości dopełnia klimatyczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DISTANT: Odpowiednia dla każdego wieku.