Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchANDPCPS4XONEiOS
Okładka Alto's Adventure (Switch)

Alto's Adventure

Nieskomplikowana zręcznościówka z gatunku endless runnerów opracowana przez niezależne studio Snowman. Bohater Alto's Adventure jest pasterzem lam; gdy rozbiegły się one po okolicy, jego zadaniem jest złapanie wszystkich uciekających zwierząt.

Zręcznościowe | 2D | indie | side-scroll | auto-runner

Okładka Alto's Adventure (Switch)

producent: Team Alto

wydawca: Snowman

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lut2015

iOS

11lut2016

AND

10sie2016

PC

13sie2020

PS4 XONE

lut2021

Switch

Alto’s Adventure to gra zręcznościowa zaliczana do kategorii tzw. endless runnerów. Wcielamy się w niej w pasterza lam, które rozbiegły się po okolicy, a naszym zadaniem jest złapanie wszystkich uciekających zwierząt. Za powstanie tytułu odpowiada założone w 2012 roku, niezależne studio Snowman. Po sukcesie odniesionym na urządzeniach mobilnych, deweloper przygotował także specjalną wersję gry na komputery PC, która wymaga do działania systemu Windows 10 i jest w pełni kompatybilna z usługą Xbox Live.

Mechanika zabawy może budzić skojarzenia z takimi tytułami jak Ski Safari czy Jetpack Joyride. Tym razem jednak, w grze zjeżdżamy na desce snowboardowej po generowanych proceduralnie, ośnieżonych zboczach gór. Podobnie jak w większości popularnych endless runnerów, ruch postaci odbywa się automatycznie, a zadaniem gracza jest unikanie pojawiających się na trasie przeszkód, takich jak przepaście, wystające skały itp. Przy tej okazji wykonujemy też proste ewolucje kaskaderskie, za które gra premiuje nas dodatkowymi punktami.

Podczas zjazdu łapiemy uciekające zwierzęta i kolekcjonujemy złote monety oraz inne dodatki. Od czasu do czasu budzimy też śpiących przeciwników, którzy za wszelką cenę będą starali się nas dogonić i zgładzić. Dodatkową motywację do zabawy stanowią proste wyzwania, takie jak wykonanie podwójnego salta, czy złapanie określonej ilości lam. Dzięki ich zaliczaniu awansujemy i zyskujemy możliwość nabywania dodatkowych gadżetów oraz odblokowania pięciu bonusowych postaci, w tym np. zjeżdżającej na snowboardzie lamy.

Prosta, wektorowa grafika gry i ciepłe, pastelowe tła sprawiają dość minimalistyczne wrażenie. W praktyce jednak gra może pochwalić się dopracowanymi animacjami, bardzo dobrą fizyką oraz zmiennymi porami dnia i warunkami pogodowymi. Mimo stosunkowo prostego pomysłu, jej grywalność i oryginalna oprawa graficzna, przyczyniły się do wyróżnienia Alto’s Adventure m.in. tytułem gry roku 2015 na system iOS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Alto's Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Alto's Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store
Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość13 sierpnia 2020

Zgodnie z zapowiedziami, kolejnymi grami, które będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store, będą Remnant: From the Ashes oraz obie odsłony cyklu Alto. Promocja rozpocznie się dziś o godzinie 17:00.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alto's Adventure, Hitman: Sniper i Temple Run 2)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alto's Adventure, Hitman: Sniper i Temple Run 2)

wiadomość8 czerwca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Alto's Adventure, Looty Dungeon, Hitman: Sniper, Solforge czy Temple Run 2.

Alto's Adventure - jedna z ładniejszych gier zeszłego roku w mobilnej perełce
Alto's Adventure - jedna z ładniejszych gier zeszłego roku w mobilnej perełce

wiadomość15 lutego 2016

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia prezentujemy Alto's Adventure, czyli wyśmienitego endless runnera z 2015 roku, którym do tej pory mogli się rozkoszować tylko posiadacze sprzętu Apple. Na szczęście od kilku dni gra dostępna jest także na Androidzie.

Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)
Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)

wiadomość3 marca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne drugiego miesiąca tego roku. Wśród polecanych lutowych pozycji znalazły się takie produkcje jak Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive czy Heavenstrike Rivals.

iOS
AND
PC
PS4
XONE
Switch