Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lutego 2016, 12:48

autor: Góral

Alto's Adventure - jedna z ładniejszych gier zeszłego roku w mobilnej perełce

W kolejnej mobilnej perełce tygodnia prezentujemy Alto's Adventure, czyli wyśmienitego endless runnera z 2015 roku, którym do tej pory mogli się rozkoszować tylko posiadacze sprzętu Apple. Na szczęście od kilku dni gra dostępna jest także na Androidzie.

Witamy w kolejnej mobilnej perełce tygodnia, do której tym razem trafiła gra Alto's Adventure. Jeżeli śledzicie rynek mobilnych produkcji, to z pewnością słyszeliście już o tym tytule, gdyż zadebiutował on rok temu na sprzęcie firmy Apple. Projekt rozkochał w sobie recenzentów największych serwisów zajmujących się grami na smartfony i tablety, a poza tym przypadł do gustu także samym graczom, dzięki czemu może się pochwalić pięcioma gwiazdkami w App Store. No dobra, tylko co z tego, skoro aplikacja jest już z nami od roku i kto chciał, to już w nią zagrał? Ano kilka dni temu wreszcie zawitała ona na system Android.

Na pierwszy rzut oka Alto's Adventure, to mało wyjątkowy endless runner, który może się jedynie pochwalić klimatyczną oprawą graficzną. Cóż, tak właśnie jest w rzeczywistości, ale w odróżnieniu od wielu innych gier z tego gatunku, projekt studia Snowman ma w sobie coś szczególnego, co nie pozwala oderwać się od ekranu.

Jeżeli graliście chociażby w Ski Safari, to wiecie mniej więcej czego się spodziewać. Podczas rozgrywki wskakujemy bowiem na deskę snowboardową i mkniemy w dół stromej góry łapiąc lamy, unikając przeszkód, zbierając pieniążki i uciekając przed wrogami. Celem zabawy jest uzyskanie jak najlepszego wyniku, więc w Alto's Adventure można właściwie grać bez końca.

Jak w innych endless runnerach, tak i w tym przypadku do wykonania mamy wiele rozmaitych wyzwań (klasyki pokroju przemierzenia wyznaczonego dystansu itd.), a całość uzupełniana jest przez prosty system robienia trików, dających nam dodatkowe punkty.

Jak więc widać Alto's Adventure w swoich założeniach nie jest absolutnie niczym wyjątkowym, jednak w trakcie rozgrywki z ekranu wylewa się magia, na którą wpływa przede wszystkim świetna grafika 2D i oprawa dźwiękowa. Poza tym wszystkim, jest to kawał konkretnego endless runnera, która ma wszystko, co potrzeba, by zapewnić nam mnóstwo rozrywki.

Wersja na Androida jest dostępna za darmo, ale w przeciwieństwie do płatnego wydania z App Store, w grze występują nieinwazyjne mikropłatności (można nabyć permanentny wzrost liczby zdobywanych monet), a dodatkowe pieniądze na ulepszenia zgarniamy także za oglądanie reklam. Krótko pisząc, jest dobrze, więc koniecznie sprawdźcie Alto's Adventure.