Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4PC
Okładka TRON RUN/r (PS4)

TRON RUN/r

Opracowana przez wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Disney Interactive trzecioosobowa gra zręcznościowa, korzystająca z marki słynnej serii filmów science fiction TRON.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | filmy | auto-runner

Okładka TRON RUN/r (PS4)

data premiery gry:

16lut2016

PC XONE PS4

TRON RUN/r to wydana na platformę PC, PS4 i XONE gra zręcznościowa, korzystająca z marki słynnej serii filmowej. Produkcja wyszła spod rąk pracowników wewnętrznego studia deweloperskiego firmy Disney.

Fabuła

Akcja toczy się w zlokalizowanym wewnątrz systemów komputerowych wirtualnym uniwersum znanym z wypuszczonego w 1982 roku filmu Tron oraz wydanej 28 lat później kontynuacji zatytułowanej Tron: Dziedzictwo. My wcielamy się w Kevina Flynna, czyli programistę, który był głównym bohaterem pierwszej z tych produkcji.

Gra nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej i przygotowane przez autorów skrawki scenariusza są jedynie pretekstem do zabawy.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE TRON RUN/r zainspirowane zostało mobilnym gatunkiem endless runner, ale wprowadza do jego mechanizmów zmiany, które czynią grę lepiej dopasowaną do specyfiki pecetów i konsol. Podczas zabawy akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami odzianego w kombinezon bohatera, który musi przedrzeć się przez spory zestaw map zlokalizowanych w znanej z filmu komputerowej rzeczywistości. Każda trasa pełna jest oczywiście pułapek oraz innych zagrożeń i omijanie ich wymaga bardzo dobrego refleksu.

W przeciwieństwie do mobilnych endless runnerów, mapy w TRON RUN/r nie są nieskończone ani generowane losowo, zaś każda z nich została zaprojektowana ręcznie i ma jasny początek oraz koniec. Gra oferuje dwa typy tras - w pierwszym gracz kontroluje postać biegnącą naprzód sprintem, a w drugim zasiadającą na motocyklu. Sekcje z pojazdami są znacznie szybsze, a w etapach, które pokonujemy o własnych nogach, konieczne jest korzystanie z zestawu akrobacji, takich jak np. bieganie po ścianach.

Rozgrywkę urozmaicają pojawiające się co pewien czas sekwencje walki z wrogami. Ponadto podczas zabawy gracz zbiera przedmioty, które pozwalają aktywować czasowe bonusy i ulepszenia, ułatwiające pokonywanie tras. Po dotarciu do mety nasze dokonania podsumowywane są wynikiem punktowym i możemy potem porównać własne osiągnięcia z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do TRON RUN/r

Klasyfikacja PEGI TRON RUN/r

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe TRON RUN/r

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Quad-core 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX/Radeon HD 4850 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7-64-bit
Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, Doom, Xbox One, TRON RUN/r, Fallout 4) 9/6/2016
Wieści ze świata (Vivendi / Gameloft, Doom, Xbox One, TRON RUN/r, Fallout 4) 9/6/2016

wiadomość9 czerwca 2016

Dziś piszemy o całkowitym wykupieniu Gameloftu przez Vivendi, planowanych poprawkach w multiplayerze Dooma, rezygnacji Microsoftu z telewizyjnych funkcji DVR na Xboksie One, wersji demo TRON RUN/r i o limitowanym wydaniu muzyki z Fallouta 4 na płytach winylowych. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

TRON RUN/r - zręcznościówka na filmowej licencji trafi w lutym na pecety i konsole
TRON RUN/r - zręcznościówka na filmowej licencji trafi w lutym na pecety i konsole

wiadomość28 stycznia 2016

Firma Disney poinformowała, że 16 lutego na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 trafi gra TRON RUN/r, czyli dynamiczna zręcznościówka osadzona w uniwersum popularnej serii kinowej.

PC
XONE
PS4