Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 12:47

TRON RUN/r - zręcznościówka na filmowej licencji trafi w lutym na pecety i konsole

Firma Disney poinformowała, że 16 lutego na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 trafi gra TRON RUN/r, czyli dynamiczna zręcznościówka osadzona w uniwersum popularnej serii kinowej.

Na początku grudnia zeszłego roku do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja gry TRON RUN/r, czyli zręcznościówki osadzonej w uniwersum słynnej serii filmowej. Teraz autorzy, czyli ludzie z wewnętrznego studia firmy Disney, ogłosili, że pełne wydanie zadebiutuje 16 lutego. Przy okazji poinformowano , że tego samego dnia produkcja trafi także na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł czerpie inspiracje z mobilnego gatunku endless runner, ale wprowadza do jego mechanizmów zmiany, które czynią grę lepiej dopasowaną do specyfiki pecetów i konsol.

Podczas zabawy akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami odzianego w kombinezon bohatera, który musi przedrzeć się przez spory zestaw map zlokalizowanych w znanej z filmu komputerowej rzeczywistości. Każda trasa pełna jest oczywiście pułapek oraz innych zagrożeń i omijanie ich wymaga bardzo dobrego refleksu.

W przeciwieństwie do mobilnych endless runnerów, mapy w TRON RUN/r nie są nieskończone, ani generowane losowo, zaś każda z nich została zaprojektowana ręcznie i ma jasny początek oraz koniec. Gra oferuje dwa typy tras. W pierwszym gracz kontroluje postać biegnącą naprzód sprintem, a w drugim zasiada na motocyklu. Sekcje z pojazdami są znacznie szybsze, ale za to w etapach, które pokonujemy o własnych nogach konieczne jest korzystanie z zestawu akrobacji, takich jak np. bieganie po ścianach.

Rozgrywkę urozmaicają pojawiające się co pewien czas sekwencje walki z wrogami. Ponadto podczas zabawy gracz zbiera przedmioty, które pozwalają aktywować czasowe bonusy i ulepszenia, ułatwiające pokonywanie tras. Po dotarciu na metę nasze dokonania podsumowywane są wynikiem punktowym i możemy potem porównać własne osiągnięcia z tymi wypracowanymi przez resztę społeczności.

  1. TRON RUN/r w Steam Early Access
TRON RUN/r - zręcznościówka na filmowej licencji trafi w lutym na pecety i konsole - ilustracja #2

Tron to amerykański film science-fiction z 1982 roku w reżyserii Stevena Lisbergera. 28 lat po premierze doczekał się on kontynuacji zatytułowanej Tron: Dziedzictwo. Przez pewien czas trwały prace nad trzecią częścią, ale w zeszłym roku wytwórnia Disney skasowała ten projekt.

Jak każda popularna marka, seria doczekała się licznych adaptacji na inne media. Spośród gier najcieplej w pamięci fanów zapisało się Tron 2.0, czyli udana pierwszoosobowa strzelanka autorstwa studia Monolith Productions.