Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGBAXBOX
Okładka Tron 2.0 (PC)
OkładkaTron 2.0 (PC)

Tron 2.0

Tron 2.0: Killer App

Tron 2.0 to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP), wyprodukowana przez studio Monolith Productions. Fabuła tytułu kontynuuje wątki filmu Tron (1982).

Akcji | FPP

Tron 2.0 Premiera

25sie2003

PC

20paź2004

GBA

10gru2004

XBOX

Gry podobne do Tron 2.0

Half-Life 2

Star Trek: Elite Force II

Chaser

Tron 2.0 to gra akcji/FPP, będąca kontynuacją kultowego filmu wytwórni Walta Disney’a z 1982 roku - Tron. Akcja gry rozgrywa się w 21 lat po wydarzeniach znanych z filmu. Gracz wciela się w postać Jeta Bradley’a, młodego i niezwykle zdolnego programisty komputerowego, który wyrusza do cybernetycznego świata z zadaniem odnalezienia swego ojca, Alana Bradley’a, twórcy programu Tron. Jet dowiaduje się również, że ktoś usiłuje wykorzystać technologię stworzoną przez jego ojca (digitalizacja człowieka – tj. przeniesienie człowieka ze świata rzeczywistego do cyberprzestrzeni) do przejęcia kontroli nad światową siecią komputerową, co jest jednoznaczne z przejęciem kontroli nad całym światem. Jet postanawia zapobiec tej katastrofie. Czy mu się to uda i czy odnajdzie ojca zależy tylko od graczy.

W trybie single player (gra pozwala na rozgrywkę jedno i wieloosobową) Tron 2.0 posiada wciągającą i dynamiczną fabułę przewidzianą na około 30 godzin gry. Podczas rozgrywki znajdziemy się w różnych lokacjach, jak: serwer laboratoryjny, komputer osobisty, router, przestarzały komputer centralny, hub sieciowy, firewall, itd., a wszędzie tam, będziemy musieli przeciwstawić się różnym programom oraz zdigitalizowanym ludziom. Akcja dzieli się na dwa zasadnicze elementy, tj. wirtualną walkę oraz łamigłówki i zagadki. Podczas całej gry nieodzownym elementem jest specjalny dysk. Możemy nim rzucać w oponentów, kontrolować trajektorię jego lotu, detonować w określonym momencie (po czym zmaterializuje się w naszej ręce), itp. Dużą rolę w całości odgrywają również pojedynki na cybernetycznych motocyklach (dokładnie takie jakie widzieliśmy na filmie). Autorem Tron 2.0 jest zespół Monolith Productions, a do przedstawiania cybernetycznego świata gry użyto unowocześnionego silnika graficznego „Jupiter” (NOLF 2) noszącego nazwę „LithTech Triton engine”.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Tron 2.0 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tron 2.0

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tron 2.0: Killer App Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 64 MB karta grafiki
  • 2.4 GB HDD
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PC
XBOX
GBA