Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2009, 10:40

autor: Jiker

Powstanie gra na podstawie filmu Tron Legacy

Film Tron Legacy, będący kontynuacją kultowego obrazu sci-fi Tron z 1982 roku, trafi do światowych kin pod koniec przyszłego roku. Interesująco zapowiadająca się przygoda będzie miała okazję do zagoszczenia w naszych domach również w nieco innej formie. Wszystko to za sprawą gry, której produkcję potwierdzili właśnie przedstawiciele firmy Disney.

Film Tron Legacy, będący kontynuacją kultowego obrazu sci-fi Tron z 1982 roku, trafi do światowych kin pod koniec przyszłego roku. Interesująco zapowiadająca się przygoda z Jeffem Bridgesem i Garrettem Hedlundem w rolach głównych, będzie miała okazję do zagoszczenia w naszych domach również w nieco innej formie. Wszystko to za sprawą gry, której produkcję potwierdzili właśnie przedstawiciele firmy Disney.

Powstanie gra na podstawie filmu Tron Legacy - ilustracja #1

Oryginalny plakat reklamujący pierwszą część Tron.

Mamy tu na myśli przede wszystkim Stevena Lisbergera. Producent filmowej wersji Tron Legacy dokonał tego w trakcie rozmowy z redakcją serwisu Latino Review. Co ciekawe, Lisberger nie był do końca pewny, czy może ujawnić informację tego typu. Mimo to zdecydował się na to – wpływ na jego decyzję miały zapewne plotki, jakie od pewnego już czasu krążyły wokół tego tematu.

Na temat samej gry nie wiemy oczywiście nic więcej. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie już niedługo. W filmie Tron Legacy poznamy losy Seana Flynna, 27-letniego syna głównego bohatera pierwszej odsłony marki Tron, który podobnie jak ojciec trafia do niebezpiecznego, cybernetycznego świata, który wzbudzał tak wiele emocji w latach ’80. Przypominamy, że gracze mieli już okazję zagrać w kilka gier z cyklu Tron. Ostatnia z nich – TRON 2.0 na PC i pierwszego Xboksa – została wyprodukowana w 2003 roku przez studio Monolith (twórcy m.in. F.E.A.R. 2: Project Origin).