Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2020, 14:20

Luther - popularny serial kryminalny może powrócić jako film

Idris Elba zdradził, że Luther, czyli popularny inspektor londyńskiej policji, jest bliski otrzymania pełnometrażowego filmu. Nie jest jednak do końca pewne, czy tak się faktycznie stanie.

Przeszło rok temu na antenie brytyjskiej stacji BBC One wyemitowano piąty sezon bardzo popularnego w niektórych kręgach serialu Luther. Składał się on z czterech odcinków i zakończył w sposób, który pozostawił furtkę dla kontynuacji. Pozostawało tylko pytanie, czy takowa w ogóle powstanie? Ostatnio na ten temat wypowiedział się Idris Elba, wcielający się w tytułową postać. W odpowiedzi na pytanie zadane przez dziennikarza Sky News podczas konferencji promującej serial komediowy In The Long Run zdradził, co następuje:

Na razie nie ma żadnych formalnych planów dotyczących Luthera.

Luther - popularny serial kryminalny może powrócić jako film - ilustracja #1
Serial Luther obchodził w tym roku 10. urodziny.

Słynny brytyjski aktor szybko jednak pocieszył fanów, którzy mogli poczuć się zawiedzeni tymi słowami. W dalszej części swojej wypowiedzi stwierdził:

Wyraziłem się jasno, że chciałbym, aby Luther powrócił jako film. I mogę Wam powiedzieć, że jesteśmy bardzo blisko stworzenia go.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, gdy pojawia się temat filmowej wersji przygód Luthera. Elba mówił o niej pod koniec 2018 roku, jeszcze przed premierą piątego sezonu. Zgodnie z jego ówczesną wypowiedzią, prace nad scenariuszem do pełnometrażowej produkcji już się rozpoczęły. Ponoć znalazło się w nim „więcej morderstw i więcej marudzenia Luthera”. Zgodnie z założeniami, całość miała zaprezentować tę postać znacznie większej publiczności i poszerzyć tym samym rozpoznawalność marki (via JoBlo.com). Co z tego wszystkiego wyjdzie? Jak na razie nie wiadomo.

Serialowy Luther, którego twórcą jest Neil Cross, zadebiutował na antenie BBC One w 2010 roku. Produkcja ta opowiada o tytułowym Johnie Lutherze, inspektorze londyńskiej policji, który na co dzień zmaga się nie tylko z groźnymi przestępcami, ale również demonami z własnej przeszłości, często naginając przy tym zasady. Całość wyróżnia się mrocznym klimatem neo-noire, który możemy porównać do takich kinowych hitów, jak Siedem czy W sieci pająka. Za swoją rolę w Lutherze Idris Elba otrzymał w 2012 roku Złoty Glob.

  1. Oficjalna strona serialu Luther

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej