Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Tron (X360)

Tron X360

Remake klasycznej gry zręcznościowej, bazującej na kultowym filmie science-fiction. Przystępujemy do róznorakich zabaw w cyberprzestrzeni, między innymi wyścigów motocykli świetlnych.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Tron (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

9stycznia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Remake gry zręcznościowej, która debiutowała w 1982 roku. Całość bazuje z kolei na kultowym filmie science-fiction z tego samym roku, wyprodukowanym przez wytwórnię Walta Disneya. Gracz wciela się w postać mężczyzny o imieniu Sark. Zostaje on poddany procesowi digitalizacji, czyli przeniesienia ze świata rzeczywistego bezpośrednio do cyberprzestrzeni. Utrzymanie się przy życiu w nowym otoczeniu wymaga od głównego bohatera odpierania ataków ze strony potężnego programu-wirusa – MCP (Matser Control Program). Za przygotowanie opisywanej reedycji odpowiedzialne jest studio developerskie Backbone Entertainment, które na swoim koncie ma też wiele innych znaczących remake’ów, między innymi Super Puzzle Fighter II Turbo i Golden Axe. Odnowiony Tron opracowany został z myślą o klientach usługi sieciowej Xbox Live Arcade (gra wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 400 Microsoft Points).

Omawiany produkt do zaoferowania ma cztery podstawowe rodzaje zabaw. Zdecydowanie najciekawiej prezentują się wyścigi motocykli świetlnych, doskonale znane sympatykom filmu. Zawody te rozgrywane są na ogromnej planszy, na którą nałożona została specjalna siatka. Uczestnicy wykorzystają futurystyczne motocykle, a ich zadaniem jest eliminowanie przeciwników z rozgrywki. Staje się to możliwe za sprawą pozostawianego po sobie murku, którym w miarę możliwości należy zabudować innych graczy, bądź też utrudnić im wykonywanie prawidłowych skrętów. Równolegle należy też mieć na uwadze na pozostawiane przez nich pułapki. Inne dostępne gry dotyczą przejmowania kontroli nad specjalnie przygotowanymi czołgami, unikania błędów systemu, a także eksplorowania wieży, w której znajduje się główny przeciwnik sterowanej postaci.

Bawić można się w pojedynkę, bądź też zaprosić do rozgrywki drugą osobę. Tron oferuje pełne wsparcie dla potyczek sieciowych. Gracze mogą wybierać pomiędzy takimi regułami zabawy jak Classic Versus (zwycięża osoba z większą liczbą punktów), Speed Versus (zwycięża osoba, która jako pierwsza uzyska wymaganą liczbę punktów), Co-Op (kooperacja) oraz Pressure Cooker Versus (osoba znajdująca się na drugim miejscu musi radzić sobie ze zwiększeniem upływem czasu). Producent przewidział też opcje podsyłania wyników do ogólnoświatowych rankingów oraz zdobywania achievementów. Można ponadto pobierać dodatkowe paczki tematyczne, modyfikujące ogólny wygląd gry.

Oprawa wizualna utrzymana została w stylistyce retro, oferując między innymi znane z filmu błyszczące krawędzie obiektów, czy też przepływające w tle fragmenty kodu. Całość dopasowana została jednak do wyświetlania szczegółowej grafiki w wysokich rozdzielczościach. Autorzy dodali też odpowiednio dynamiczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tron

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Powstanie gra na podstawie filmu Tron Legacy
Powstanie gra na podstawie filmu Tron Legacy

wiadomość13 września 2009

Film Tron Legacy, będący kontynuacją kultowego obrazu sci-fi Tron z 1982 roku, trafi do światowych kin pod koniec przyszłego roku. Interesująco zapowiadająca się przygoda będzie miała okazję do zagoszczenia w naszych domach również w nieco innej formie. Wszystko to za sprawą gry, której produkcję potwierdzili właśnie przedstawiciele firmy Disney.

Disney pracuje nad nową grą z serii Tron?

wiadomość1 lutego 2009

Zjawisko wydawania jednocześnie filmu i gry wideo opartych na tej samej marce jest ostatnio coraz częściej spotykane. Bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli okazję obserwować je po raz kolejny przy okazji sequela filmu TRON z 1982 roku.