Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCPS3
Okładka Assault Heroes (X360)

Assault Heroes

Klasyczna scrollowana strzelanina, w której zajmujemy się masową eliminacją jednostek wroga. Do tego celu możemy użyć pojazdu typu buggy lub łodzi motorowej.

Zręcznościowe | FPP

Okładka Assault Heroes (X360)

producent: Wanako Games

wydawca: Sierra

Strona oficjalna

data premiery gry:

13gru2006

X360

23paź2007

PC

28sty2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Assault Heroes jest dość klasycznie zrealizowaną scrollowaną strzelaniną, w której naszym głównym zadaniem staje się eliminowanie pojawiających się na ekranie przeciwników, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał środków zagłady. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialna jest firma Wanako Games, znana też dzięki takim tytułom jak Arkadian Warriors, czy 3D Ultra Minigolf Adventures. Assault Heroes początkowo ukazał się wyłącznie na Xbox’a 360 (pod koniec 2006 roku). Dopiero po pewnym czasie zdecydowano się na opracowanie pełnoprawnej konwersji na komputery osobiste.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać ostatniego ocalałego członka pewnej elitarnej jednostki specjalnej. Naszym zadaniem staje się odnalezienie tajnego laboratorium. Elementem odróżniającym Assault Heroes od wielu innych strzelanin z tego gatunku jest to, że nie jesteśmy zmuszani do przemieszczania się po okupowanych przez wroga terenach o własnych siłach (choć jest to możliwe). A to dzięki mozliwosci użycia dwóch różnych środków transportu. Badając tereny zlokalizowane na suchym lądzie, przejmujemy kontrolę nad pojazdem typu buggy, wyposażonym w napęd 4x4 i zdolnym do szybkiego pokonywania niemal wszystkich napotkanych przeszkód. Po dotarciu do obszarów zlokalizowanych nad wodą przesiadamy się natomiast do świetnie opancerzonej łodzi motorowej.

Do naszej dyspozycji oddano wiele potężnych broni. Są to między innymi działka typu minigun, miotacze ognia, karabiny maszynowe, czy granaty. Na naszej drodze stają zróżnicowani przeciwnicy. Są to zarówno żołnierze, jak i pojazdy opancerzone, czy śmigłowce. Nie zabrakło także typowych dla wielu strzelanin bossów.

W zależności od dokonanego wyboru, przygotowane przez producentów etapy przemierzamy w pojedynkę lub z drugim graczem, bawiąc się w trybie kooperacji. Jest to zresztą bardzo wskazane, gdyż w co-op’ie uaktywniają się między innymi nowe rodzaje łączonych ataków specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Assault Heroes

Klasyfikacja PEGI Assault Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assault Heroes

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • Windows XP
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Assault Heroes 2 oficjalnie zapowiadziane

wiadomość21 marca 2008

Firma Sierra Online przedstawiła wreszcie oficjalną zapowiedź drugiej odsłony cyklu Assault Heroes. Kontynuacja interesującej, staroszkolnej strzelaniny wydanej w ramach serwisu Xbox Live Arcade w 2006 roku przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tego typu gier.

Assault Heroes - nowa gra na Xbox Live Arcade
Assault Heroes - nowa gra na Xbox Live Arcade

wiadomość12 grudnia 2006

Już jutro na Xbox Live Arcade trafi nowa gra. Tym razem będzie to Assault Heroes, nastawiona na kooperację przedstawiona z lotu ptaka strzelanina w stylu arcade. Odpowiedzialna za opracowanie tej produkcji jest firma Wanako Studios. Będzie można ją nabyć za 800 MP.

X360
PC
PS3