Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Contra (X360)

Contra X360

Contra jest odświeżoną wersją klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z gatunku "podążaj nieustannie w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze".

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Contra (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

8listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contra jest odświeżoną wersją klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z gatunku "podążaj nieustannie w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze". Pierwowzór zadebiutował komercyjnie w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku na szeregu rozmaitych platform sprzętowych, natomiast omawiany remake zadedykowano wyłącznie platformie Xbox 360 i udostępniono do pobrania za odpowiednią opłatą w ramach internetowego systemu Xbox Live Arcade.

Głównymi bohaterami niniejszej gry są dwaj świetnie wyszkoleni żołnierze - Bill Rizer i Lance Bean. W trybie single player przejmujemy kontrolę nad jednym z nich, aby stawić czoła organizacji o nazwie Czerwony Sokół, za którą stoi wrogo nastawiona pozaziemska cywilizacja. Musimy więc przemierzyć osiem etapów o odmiennej charakterystyce i zabić wszystkich napotkanych nieprzyjaciół. Rozpoczynamy w dżungli, aby następnie trafić m.in. do tajnej bazy i na pokryte śniegiem obszary. W finale czeka nas bezpośrednia konfrontacja z trzonem kosmicznej zarazy. Naszym podstawowym orężem jest karabin, który można ulepszać poprzez zbieranie bonusów – dzięki temu strzelamy np. laserowymi promieniami lub ognistymi kulami.

Tryb multiplayer pozwala natomiast na kooperacyjną zabawę maksymalnie dwóch użytkowników przy jednej konsoli albo za pośrednictwem Sieci. Contra dla X360 posiada również specjalną opcję, której uaktywnienie powoduje zauważalne zmiany w klasycznej oprawie audiowizualnej – pojawiają się nowe wybuchy, słyszymy lepsze efekty dźwiękowe itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Contra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Contra

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania
Na PC powróci Metal Gear Solid 1 i 2 oraz seria Castlevania

wiadomość23 września 2020

Dzięki tajwańskiej agencji ratingowej potwierdzone zostały doniesienia o reedycjach gier Metal Gear Solid i MGS2 na PC. Co ciekawe, ma do nich dołączyć pierwsza część cyklu oraz wczesne odsłony marek Castlevania i Contra.

Wieści ze świata (Elemental: War of Magic, Red Faction 4) 4/06/10
Wieści ze świata (Elemental: War of Magic, Red Faction 4) 4/06/10

wiadomość4 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mówimy o powrocie Alien Breeda na pecety, rapowaniu w Def Jam Rapstar, następnej odsłonie Red Faction i dacie premiery Elemental: War of Magic.

Contra kontratakuje już jutro
Contra kontratakuje już jutro

wiadomość7 listopada 2006

Wielu naszych rodaków w swojej elektroniczno-rozrywkowej karierze zetknęło się z platformą Pegasus, będącą klonem konsoli Famicom ze stajni Nintendo. Jedną z najpopularniejszych pozycji dla tego systemu była gra pt. Contra, czyli nieskomplikowana strzelanina z gatunku "podążaj w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze". Jutro pamiętna pozycja zadebiutuje w ramach Xbox Live Arcade.