Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Contra (X360)
OkładkaContra (X360)

Contra X360

Contra jest odświeżoną wersją klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z gatunku "podążaj nieustannie w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze".

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contra Premiera X360

8listopada2006

producent: Digital Eclipse wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Contra jest odświeżoną wersją klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny z gatunku "podążaj nieustannie w jednym kierunku i niszcz wszystko na swojej drodze". Pierwowzór zadebiutował komercyjnie w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku na szeregu rozmaitych platform sprzętowych, natomiast omawiany remake zadedykowano wyłącznie platformie Xbox 360 i udostępniono do pobrania za odpowiednią opłatą w ramach internetowego systemu Xbox Live Arcade.

Głównymi bohaterami niniejszej gry są dwaj świetnie wyszkoleni żołnierze - Bill Rizer i Lance Bean. W trybie single player przejmujemy kontrolę nad jednym z nich, aby stawić czoła organizacji o nazwie Czerwony Sokół, za którą stoi wrogo nastawiona pozaziemska cywilizacja. Musimy więc przemierzyć osiem etapów o odmiennej charakterystyce i zabić wszystkich napotkanych nieprzyjaciół. Rozpoczynamy w dżungli, aby następnie trafić m.in. do tajnej bazy i na pokryte śniegiem obszary. W finale czeka nas bezpośrednia konfrontacja z trzonem kosmicznej zarazy. Naszym podstawowym orężem jest karabin, który można ulepszać poprzez zbieranie bonusów – dzięki temu strzelamy np. laserowymi promieniami lub ognistymi kulami.

Tryb multiplayer pozwala natomiast na kooperacyjną zabawę maksymalnie dwóch użytkowników przy jednej konsoli albo za pośrednictwem Sieci. Contra dla X360 posiada również specjalną opcję, której uaktywnienie powoduje zauważalne zmiany w klasycznej oprawie audiowizualnej – pojawiają się nowe wybuchy, słyszymy lepsze efekty dźwiękowe itp.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Contra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Contra Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live