Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Alien Hominid HD (X360)

Alien Hominid HD X360

Fabuła Alien Hominid jest wyjątkowo prosta. Wcielamy się w małego, żółtego kosmitę nieznanej płci, którego statek zostaje zestrzelony przez agentów FBI. Biedny kosmita, chcąc powrócić do domu, musi odzyskać swoją maszynę.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Alien Hominid HD (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

28lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alien Hominid po raz pierwszy pojawił się w sierpniu 2002 roku na serwisie internetowym Newgrounds jako gierka flashowa. Z czasem projekt się rozwinął i gra pojawiła się w 2004 roku na konsolach PlayStation 2 i GameCube. Wersję PAL na PS2 i XBX wydano w maju roku następnego. W końcu przyszła pora także i na Xboxa 360.

Fabuła Alien Hominid jest wyjątkowo prosta. Wcielamy się w małego, żółtego kosmitę nieznanej płci, którego statek zostaje zestrzelony przez agentów FBI. Mało tego, statek rozbija się tuż przed drzwiami głównej siedziby FBI i trafia w ręce Amerykanów. Biedny kosmita, chcąc powrócić do domu, musi odzyskać swoją maszynę.

Rozgrywka przypomina do bólu tę znaną z gry Metal Slug, która swego czasu robiła furorę w salonach z automatami. Na drodze żółtego kosmity staje wielu przeciwników, z którymi rozprawia się za pomocą pistoletu laserowego i granatów. Nie jest łatwo, gdyż przeciwko obcemu staje zarówno FBI, jak i lokalni mieszkańcy, ale na szczęście pomagają mu dzieci, dostarczając ulepszeń do broni (podobnie jak zakładnicy w Metal Slug).

W Alien Hominid można pograć w dwie osoby na jednej konsoli w trybie kooperacji, a także w cztery osoby w specjalnej mini-grze. Pod względem wizualnym gra prezentuje się znacznie lepiej, niż poprzednie wydania, zachwycając wysoką rozdzielczością i płynną animacją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Alien Hominid HD

Klasyfikacja PEGI Alien Hominid HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alien Hominid HD

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
I Ty możesz stać się właścicielem statuetek Alien Hominid
I Ty możesz stać się właścicielem statuetek Alien Hominid

wiadomość4 maja 2007

Firma Behemoth postanowiła w niecodzienny sposób nagrodzić osoby grające w Alien Hominid HD. Gracze, którzy będą w stanie utrzymać swój najlepszy wynik na szczycie Leaderboards przez określony w regulaminie czas otrzymają w nagrodę statuetki nawiązujące kształtem do bohaterów AH HD.

Alien Hominid HD w środę na Xbox Live Arcade
Alien Hominid HD w środę na Xbox Live Arcade

wiadomość25 lutego 2007

Już w tę środę fani oldschoolowych strzelanin 2D będą mogli pobrać z Xbox Live Arcade grę Alien Hominid HD, przygotowaną specjalnie z myślą o konsoli X360 wersję popularnego tytułu.

Xbox 360 na celowniku autorów Alien Hominid

wiadomość21 lipca 2006

Słynną internetową grę Alien Hominid i jej edycję konsolową (PS2, XBX i GCN) stworzyli ludzie z ekipy The Behemoth. Teraz utalentowani developerzy szykują zupełnie nowy produkt, nazwany Castle Crashers. Tym razem zespół koncentruje się wyłącznie na platformie Xbox 360, a konkretnie na serwisie Xbox Live Arcade.