Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2010, 13:58

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wieści ze świata (Elemental: War of Magic, Red Faction 4) 4/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mówimy o powrocie Alien Breeda na pecety, rapowaniu w Def Jam Rapstar, następnej odsłonie Red Faction i dacie premiery Elemental: War of Magic.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mówimy o powrocie Alien Breeda na pecety, rapowaniu w Def Jam Rapstar, następnej odsłonie Red Faction i dacie premiery Elemental: War of Magic.

Half-Life 2

Firma Valve wypuściła serię patchów do kilku swoich gier - Half-Life 2, Half-Life 2: Episode 1, Half-Life 2: Episode 2 oraz Portal. Łatki naprawiają przede wszystkim błędy, które pojawiały się na kartach ATI przy włączonym anti-aliasingu oraz mnóstwo innych pomniejszych usterek, związanych głównie z edycjami gier na komputery Mac. Oczywiście aktualizacje zostaną ściągnięte automatycznie przez Steama. Pełną listę zmian przedstawiono na oficjalnej stronie serwisu.

Alien Breed Impact

Gra Alien Breed Impact, stworzona oczywiście przez studio Team 17, została wydana na Steamie. Za produkcję trzeba zapłacić 15 euro (czyli około 62 złotych). W zamian za to dostaniemy jednoosobową kampanię, kilka misji w trybie kooperacji oraz mnóstwo szybkiej akcji i zróżnicowanych broni. Tytuł nawiązuje oczywiście do serii sprzed lat, która triumfy święciła jeszcze na komputerach Amiga. Przed ewentualnym zakupem gry warto sprawdzić jej wersję demo.

Wieści ze świata (Elemental: War of Magic, Red Faction 4) 4/06/10 - ilustracja #1

Def Jam Rapstar

Def Jam Rapstar, gra karaoke w klimatach hip-hopowych, zostanie wydana na terenie Ameryki Północnej 5 października, a w Europie 9 listopada. Produkcję tworzy studio 4mm Games, które zamierza przedstawić 40 najlepszych hip-hopowych kawałków, które oczywiście będziemy mogli wykonać samemu. Jedną z ciekawszych opcji ma być natomiast możliwość freestylowania do podkładów stworzonych przez najlepszych producentów i późniejsze opublikowanie swoich wyczynów w sieci. Gra pojawi się w pakiecie z mikrofonem i zostanie wydana na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii.

Contra

Studio Arc System Works (BlazBlue, Guilty Gear) pracuje nad nową odsłoną klasycznej serii Contra, która pojawi się na łamach PlayStation Network i Xbox Live Arcade. Produkcja ma być duchową następczynią gry Contra Hard Corps, znanej z konsoli Genesis. Fani mogą spodziewać się podobnej rozgrywki, opierającej się na akcji, strzelaniu, walkach z bossami i power-upach. Całość zostanie natomiast utrzymana w nieco innej stylistyce. Więcej informacji w sprawie gry można spodziewać się na E3.

N3II: Ninety-Nine Nights

Firma Konami ogłosiła, że N3II: Ninety-Nine Nights, kolejny slasher studia feelplus, zostanie wydany 29 czerwca na terenie Ameryki Północnej. Tytuł pojawi się ekskluzywnie na konsoli Xbox 360 i wprowadzi nowych bohaterów, bronie oraz rozgrywkę kooperatywną online. Fani mogą ściągać już wersję demonstracyjną produkcji, której pierwsza odsłona była co najwyżej niezła. Czy tym razem uda się stworzyć naprawdę świetną grę?

Red Faction 4

Kolejna odsłona Red Faction zostanie ujawniona w najbliższych godzinach na łamach kanału GameTrailers TV. Tak przynajmniej wynika z krótkiej wzmianki o tytule, która jest dostępna w powyższym serwisie. Firma THQ mówiła wcześniej, że o grze usłyszymy na targach E3, więc fani serii mają na co czekać. Podobno aż 80% nowej przygody będzie rozgrywała się pod ziemią, ale i tak spodziewamy się sporych możliwości w zakresie siania destrukcji, co jest charakterystycznym elementem marki.

Wieści ze świata (Elemental: War of Magic, Red Faction 4) 4/06/10 - ilustracja #2

Elemental: War of Magic

Firma Stardock zaktualizowała stronę gry Elemental: War of Magic, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej zostanie ona wydana 24 sierpnia tego roku. Autorzy zastrzegają sobie jednak prawo do zmiany daty premiery w przypadku gdyby produkcja nie spełniała ich oczekiwań. Tymczasem w sieci pojawiło się sporo nowych zapowiedzi tytułu, który był tematem tekstów w serwisach Big Download, GameSpot oraz IGN. Nowy projekt twórców Galactic Civilizations to strategia turowa, umiejscowiona w świecie fantasy.

Off-Road Drive

Firma 1C Company zapowiedziała grę Off-Road Drive, która trafi na pecety i Xboksy 360. Według zapewnień wydawcy, będzie to pierwsza produkcja oferująca realistyczne, off-roadowe doświadczenia. Tytuł pozwoli nam wziąć udział między innymi w rosyjskich i tajlandzkich mistrzostwach oraz wielu innych wydarzeniach. Autorzy zapowiadają, że podczas nich zmierzymy się z najgorszymi możliwymi warunkami pogodowymi oraz wyjątkowo nieprzystępnym terenem. Oczywiście do naszej dyspozycji oddane zostaną specyficzne pojazdy – ciężarówki, SUV-y, a nawet kilka prototypowych modeli off-roadowych.

Joy Ride

Wygląda na to, że wyścigi Joy Ride zostały anulowane lub wstrzymane. Informacje o produkcji zniknęły z serwisu Xbox.com, co oczywiście nie wróży nic dobrego. Firma Microsoft kupiła dewelopera BigPark właśnie po to, aby stworzył on omawianą grę, w której gracze mogliby wykorzystać awatary z Xbox Live i ścigać się nimi na zwariowanych trasach. Od dawna jednak nie słyszeliśmy nic o projekcie. Przedstawiciel Microsoftu powiedział serwisowi Joystiq, że firma chce pokazać wizję studia BigPark w 2010 roku, ale nie może jeszcze nic ujawnić.

Galeria obrazków

King's Bounty: Nowe Światy

Galeria filmów

Gramy w The Sims 3: Kariera - Doktor

gry