Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCAND
Okładka Half-Life 2: Episode One (PC)
OkładkaHalf-Life 2: Episode One (PC)

Half-Life 2: Episode One

Pierwszy z dodatków do gry Half-Life 2, rozgrywający się bezpośrednio po wydarzeniach znanych z pierwowzoru i rozszerzający fabułę gry o kolejne wątki.

To jest dodatek do gry Half-Life 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | epizodyczne | strzelanki

Half-Life 2: Episode One Premiera

1cze2006

PC

12maj2014

AND

Gry podobne do Half-Life 2: Episode One

Far Cry

Doom 3

Aliens vs Predator 2

Episode One (wcześniej znany jako Aftermath) to pierwszy, oficjalny dodatek do Half-Life 2, pierwszoosobowej strzelaniny wyprodukowanej przez firmę Valve Software, która została uznana przez największe magazyny branżowe za jedną z najlepszych gier 2004 roku.

Pierwotny tytuł rozszerzenia („Pokłosie”) doskonale oddaje charakter historii, jaką poznajemy w nowym epizodzie gry. Jak wiemy, misja Gordona Freemana z Half-Life 2 zakończyła się w Cytadeli obcych, stojącej w mieście City 17. Powolna destrukcja konstrukcji grozi całkowitym zniszczeniem metropolii. Nasz bohater oraz towarzysząca mu Alyx Vance muszą ocalić skórę i za wszelką cenę wydostać się z niebezpiecznego rejonu. Nie jest to takie proste, gdyż w okolicy wciąż jest sporo żołnierzy Kombinatu oraz... nowych wrogów, powstałych właśnie w wyniku wydarzeń na szczycie Cytadeli.

Przygotowane przez Valve Software rozszerzenie pozwoli ponownie spotkać się z wieloma bohaterami, znanymi już z drugiej odsłony cyklu Half-Life 2, m.in. doktorem Kleinerem, Barney’em oraz przede wszystkim z Alyx Vance, która nieustannie towarzyszy Gordonowi Freemanowi podczas zmagań. Mimo iż Episode One pod względem długości jest porównywalny z najdłuższymi epizodami z podstawowej wersji gry, autorzy zdołali upchnąć w nim wszystkie elementy, które zadecydowały o sukcesie pierwowzoru. Zobaczymy więc tu efektowne przerywniki filmowe z udziałem „pieska” należącego do Alyx, zagadki logiczne związane z eksploracją najbliższego otoczenia oraz wykorzystaniem praw fizyki, jak również masę strzelania – również w dowodzenej przez Freemana grupie.

Dodatek oferuje efektowną, znaną z pierwowzoru oprawę wizualną, wzbogaconą dodatkowo o dynamiczne oświetlenie. Jeśli chodzi o dźwięk – wszyscy aktorzy podkładający głosy w pierwowzorze, pojawiają się również w Episode One. Dodatek koncentruje się na zmaganiach w trybie single player i nie rozwija wariantu rozgrywek wieloosobowych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 2054 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Half-Life 2: Episode One cena w dniu premiery: 59 PLN

Klasyfikacja PEGI Half-Life 2: Episode One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Half-Life 2: Episode One Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce4 lub lepsza)
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Nvidia Shield Tablet / Shield Portable
PC
AND