Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 21 stycznia 2020, 18:50

Gry z serii Half-Life udostępnione za darmo [Aktualizacja]

W ramach oczekiwania na marcową premierę Half-Life: Alyx firma Valve udostępniła za darmo poprzednie odsłony kultowej serii o przygodach Gordona Freemana. Z akcji mogą skorzystać wszyscy posiadacze kont na Steamie.

Aktualizacja: Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, Valve potwierdziło właśnie, że od dziś do dnia premiery Half-Life: Alyx wszyscy chętni posiadacze konta na Steamie mogą pobrać za darmo gry:

  1. Half-Life
  2. Half-Life 2
  3. Half-Life 2: Episode One
  4. Half-Life 2: Episode Two

Ubiegłoroczna zapowiedź Half-Life: Alyx, a więc stworzonego z myślą o okularach VR spin-offu Half-Life'a, wlała nadzieję w serca fanów na pełnoprawną kontynuację serii, której druga odsłona ukazała się szesnaście lat temu. Z nowym spin-offem potencjalnie bawić będą się więc osoby niegrające w oryginały, a nawet urodzone już po ich premierze. Wygląda na to, że aby przypomnieć graczom o uniwersum cyklu, a także jego kluczowych postaciach, w tym tytułowej Alyx Vance, w którą wcielimy się w trakcie przygody, Valve szykuje specjalną akcję promocyjną. Niektórzy użytkownicy Steam dostali wczoraj powiadomienia o tym, że kolekcja Half-Life będzie dostępna za darmo do czasu premiery HL: Alyx, wyznaczonej na marzec tego roku. Informacja ta została jednak szybko usunięta z serwisu.

Najprawdopodobniej ktoś w Valve rozpędził się z zapowiedzią akcji i dowiemy się o niej oficjalnie w przeciągu najbliższych kilku dni. Serwis PC Gamer zauważył przy tym, że z oferty sklepu zniknęły już kolekcje Half-Life oraz The Orange Box. Wchodzące w ich skład tytuły kupimy tylko pojedynczo lub w wygenerowanym przez sklep zestawie. Half-Life i Half-Life 2 były oczywiście przeceniane trudną do zliczenia liczbę razy, zdarzało się już też, że Valve rozdawało je za darmo. Dzięki temu spory procent użytkowników Steam ma już obie produkcje we własnej bibliotece. Nowa promocja z pewnością nie zaszkodzi jednak Half-Life: Alyx, które w krótkim czasie stało się najbardziej wyczekiwaną grą VR w historii.

Half-Life: Alyx będzie zawierać szereg bezpośrednich odniesień do fabuły obu części Half-Life i ich dodatków. - Gry z serii Half-Life mogą niebawem zostać udostępnione za darmo [news zaktualizowany] - wiadomość - 2020-01-21
Half-Life: Alyx będzie zawierać szereg bezpośrednich odniesień do fabuły obu części Half-Life i ich dodatków.
  1. Half-Life: Alyx - strona oficjalna