Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2019, 19:17

Pierwszy zwiastun i data premiery Half-Life: Alyx

Właśnie zobaczyliśmy pierwszy zwiastun najnowszej odsłony serii Half-Life, która będzie dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Produkcja przedstawi historię znanej z poprzednich odsłon Alyx Vance. Jej premiera została zaplanowana na marzec 2020 roku.

Już w przyszłym roku zagramy w nową część Half-Life’a. - Pierwszy zwiastun i data premiery Half-Life: Alyx - wiadomość - 2019-11-21
Już w przyszłym roku zagramy w nową część Half-Life’a.

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią mieliśmy właśnie okazję po raz pierwszy zobaczyć nową odsłonę serii Half-Life dedykowaną goglom wirtualnej rzeczywistości - Half-Life: Alyx. Produkcja skupi się na znanej fanom postaci Alyx Vance, która po raz pierwszy pojawiła się w drugiej części gry. Premiera tytułu została zaplanowana na marzec 2020 roku.

Pokazana historia będzie miała miejsce między wydarzeniami z Half-Life a Half-Life 2. Za opracowanie tego dzieła odpowiada firma Valve Software i można je zakupić już teraz w przedsprzedaży na platformie Steam w promocyjnej cenie 193,49 złotych (bez obniżki - 214,99 złotych). Co najważniejsze - w Half-Life: Alyx nie zagramy bez urządzenia VR. Gra będzie jednak kompatybilna z większością modeli dostępnych na rynku. Całość została stworzona od podstaw z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Deweloper twierdzi, że granie bez specjalnego urządzenia nie miałoby większego sensu, ponieważ pozbawiłoby produkcję jej kluczowych elementów.

Po raz kolejny przyjdzie nam zwiedzić City 17. - Pierwszy zwiastun i data premiery Half-Life: Alyx - wiadomość - 2019-11-21
Po raz kolejny przyjdzie nam zwiedzić City 17.

Przygoda w nowej odsłonie Half-Life ma potrwać tyle samo, co w drugiej części serii (ok. 13-15 godzin rozgrywki). W tytuł nie pobawimy się w polskiej wersji językowej. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że Valve zamierza udostępnić społeczności narzędzia do tworzenia własnych poziomów w grze. Doskonale wiemy, że może to zaowocować kolejnymi niesamowitymi dziełami stworzonymi przez fanów. Być może nawet jakaś grupa pokusi się o stworzenie fanowskiej wersji Half-Life’a 3 lub remake’ów poprzednich odsłon w wirtualnej rzeczywistości? Na koniec rzućcie jeszcze okiem na oficjalne wymagania sprzętowe Half-Life: Alyx.

Wymagania sprzętowe Half-Life: Alyx

System operacyjny: Windows 10

Procesor: Core i5-7500 / Ryzen 5 1600

Pamięć RAM: 12 GB

Karta graficzna: GTX 1060 / RX 580 - 6 GB RAM

Gra do działania wymaga gogli wirtualnej rzeczywistości.