Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 16:21

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

W plikach gry The Lab znaleziono kod źródłowy Half-Life VR

W sieci pojawił się filmik, w którym autor przedstawia znaleziony przez niego kod źródłowy Half-Life VR. Rzekomo znajdował się on w plikach gry The Lab wydanej przez Valve.

Dalsza część przygód Gordona Freemana w wirtualnej rzeczywistości? - W plikach gry The Lab znaleziono kod źródłowy Half-Life VR - wiadomość - 2019-09-05
Dalsza część przygód Gordona Freemana w wirtualnej rzeczywistości?

W najnowszej aktualizacji gry VR wyprodukowanej przez Valve – The Lab – znaleziono ciekawy kod źródłowy. Wszystko wskazuje na to, że zawiera on dane prototypu tytułu w wirtualnej rzeczywistości w uniwersum Half-Life’a. Na kanale YouTube Tylera McVickera, który zajmuje się zbieraniem newsów, plotek i różnych spekulacji na temat produkcji Valve, pojawił się film, w którym autor przedstawił znaleziony kod.

Produkcja została roboczo nazwana Shooter, a w jej kodzie źródłowym znajdują się nawiązania do wielu rzeczy znanych z serii gier Half-Life. W plikach pojawiają się wzmianki o doktorze Breenie, żołnierzach i statkach Kombinatu czy nawet samym G-Manie. Oprócz tego widnieją tam rożne funkcje znane z produkcji FPS, np. zasięg broni czy też przeładowanie magazynku.

Na największą uwagę zasługuje jednak część napisanej kampanii gry. Według zawartych tam informacji gracz zaczynałby przygodę w swego rodzaju holodeku, w którym dostałby swój pierwszy pistolet. Następnie zostałby umieszczony w kilku różnych poziomach w świecie Half-Life’a, w których przedstawiono by mu podstawowe elementy rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to miałoby mieć miejsce w symulacji City 17, zawierającej elementy znane z oryginalnego Half-Life’a 2.

Rozpisane poziomy obejmują przede wszystkim walkę z przeciwnikami (za pomocą otrzymanego pistoletu) oraz wykonywanie dość prostych zadań, takich jak otwieranie drzwi czy też kucanie i przechodzenie pod obiektami. Dalsze poziomy nie zostały napisane, jednakże można by przypuszczać, że kody źródłowe innych typów broni czy też samego G-Mana zostały zaprogramowane właśnie w celu umieszczenia ich w późniejszym etapie rozgrywki.

Według autora filmiku przedstawiony kod źródłowy jest dość stary i nie do końca wiadomo, w jaki sposób znalazł się w plikach gry. Całkiem możliwe, że był to pierwszy prototyp produkcji VR od Valve i być może miał wchodzić w skład The Lab. Wygląda na to, że był on również próbą stworzenia produkcji, w której wielkość poziomów miałaby się dostosowywać do wielkości pokoju gracza, tak aby ten mógł swobodnie poruszać się podczas rozgrywki.

Ciężko powiedzieć, czy Valve faktycznie szykuje tytuł VR w świecie Half-Life’a, czy być może ten projekt został już dawno porzucony albo przerobiony na znane The Lab. Niewątpliwie jednak fani kultowej gry ucieszyliby się z nawet drobnego ułamka dalszej części historii Half-Life’a.