Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 5 września 2019, 17:04

Abzu i The End is Nigh od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Abzu i The End is Nigh to produkcje, które od dzisiaj można pobrać za darmo z Epic Games Store. Poza tym firma Epic Games ujawniła, jaki tytuł będzie czekał na nas za tydzień.

AKTUALIZACJA:

Opisane poniżej produkcje są już dostępne. Poza tym dowiedzieliśmy się, że za tydzień będzie można pobrać grę Conarium.

Dzisiaj o 17:00 w Epic Games Store zostały udostępnione za darmo następne dwie produkcje. Tym razem padło na artystyczne Abzu od ekipy Giant Squid i pełną czarnego humoru platformówkę pod tytułem The End is Nigh, będącą dziełem Tylera Glaiela oraz Edmunda McMillena, czyli jednego z twórców kultowych The Binding of Isaac i Super Meat Boy. Promocja na te pozycje dobiegnie końca 12 września.

  1. Abzu za darmo w Epic Games Store
  2. The End is Nigh za darmo w Epic Games Store
Bajecznie kolorowa grafika gry Abzu potrafi zachwycić. - Abzu i The End is Nigh od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-05
Bajecznie kolorowa grafika gry Abzu potrafi zachwycić.

W Abzu wcielamy się w płetwonurka eksplorującego podwodne głębiny i szukającego śladów zaginionej cywilizacji. Fabuła jest przekazywana bez użycia słów, a rozgrywkę śmiało można określić jako relaksującą – dość powiedzieć, że nie można tu zginąć lub ponieść porażki w inny sposób. Całość prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka za sprawą żywych barw i bogatych animacji zarówno kontrolowanej przez nas postaci, jak i organizmów zamieszkujących ocean.

The End is Nigh natomiast zabiera nas do świata, który apokalipsę ma już za sobą. W trakcie zabawy wcielamy się w Asha, który przemierza ponure lokacje pełne przeciwników, pułapek oraz przeszkód, starając się znaleźć sposób na stworzenie sobie wymarzonego przyjaciela. By tego dokonać, nasz podopieczny zbiera części ciał zmarłych ludzi; poza tym bohater gromadzi kartridże odblokowujące rozmaite minigry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Abzu
  2. Recenzja gry Abzu – podwodne Journey dla pecetowców
  3. Strona internetowa Epic Games Store

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej