Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Binding of Isaac (PC)
OkładkaThe Binding of Isaac (PC)

The Binding of Isaac PC

Zrealizowana na modłę produkcji roguelike, zręcznościowa strzelanina z elementami RPG, opracowana przez znaną z gry Super Meat Boy niezależną ekipę Team Meat.

Zręcznościowe | roguelike | elementy RPG | 2D | dungeon-crawler | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Binding of Isaac Premiera PC

28września2011

pudełko PL

20sierpnia2013

producent: Team Meat wydawca: Team Meat wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Binding of Isaac

Core Keeper

Cult of the Lamb

Enter the Gungeon

The Binding of Isaac to strzelanka roguelike, w której przemierzamy generowane losowo podziemia. Ich struktura przypomina lokacje pojawiające się w grze The Legend of Zelda. Z kolei zastosowane tu sterowanie opiera się na rozwiązaniach znanych z takich produkcji jak Robotron czy Smash TV.

W przeciwieństwie do większości gier z elementami RPG, w The Binding of Isaac nie występuje standardowy model zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. W trakcie wędrówki gracz znajduje szereg przedmiotów, które poprawiają jego umiejętności oraz pomagają w rozwiązywaniu klasycznych zagadek. Każdy etap zawiera sklep, pomieszczenia z ukrytymi skarbami, potężnego bossa oraz inne sekretne lokacje, pełne unikatowych przedmiotów. Wśród nich możemy wyróżnić specjalne wzmocnienia broni czy artefakty, które na stałe zapewniają nam dodatkowe bonusy. Większość z występującego w grze ekwipunku da się ze sobą łączyć, więc wraz z postępem fabuły stajemy się coraz potężniejsi, a także zmienia się wygląd postaci.

Dużą rolę w The Binding of Isaac odgrywają także przedmioty służące do rozwiązywania prostych zagadek. Obiekty, które wykorzystamy w tym celu obejmują między innymi monety, bomby, klucze, serca oraz karty. Można je zastosować na szereg sposobów, wpływając tym samym na przebieg rozgrywki.

Oprawa audiowizualna nie odbiega w znacznym stopniu od charakterystycznej, rysunkowej stylistyki zastosowanej w przypadku debiutanckiej produkcji studia Team Meat - Super Meat Boy. Wspólny dla obu tych tytułów jest również twórca ścieżki dźwiękowej, znany pod pseudonimem Danny B.

Ostatnia modyfikacja 6 listopada 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 613 głosów czytelników.

The Binding of Isaac cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe The Binding of Isaac: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Binding of Isaac Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7