Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Binding of Isaac (PC)

The Binding of Isaac PC

Zrealizowana na modłę produkcji roguelike, zręcznościowa strzelanina z elementami RPG, opracowana przez znaną z gry Super Meat Boy niezależną ekipę Team Meat.

Zręcznościowe | roguelike | elementy RPG | 2D | dungeon-crawler | indie

PC Windows
Okładka The Binding of Isaac (PC)

producent: Team Meat

wydawca: Team Meat

wydawca PL: Techland

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września2011

20sierpnia2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Binding of Isaac to strzelanka roguelike, w której przemierzamy generowane losowo podziemia. Ich struktura przypomina lokacje pojawiające się w grze The Legend of Zelda. Z kolei zastosowane tu sterowanie opiera się na rozwiązaniach znanych z takich produkcji jak Robotron czy Smash TV.

W przeciwieństwie do większości gier z elementami RPG, w The Binding of Isaac nie występuje standardowy model zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. W trakcie wędrówki gracz znajduje szereg przedmiotów, które poprawiają jego umiejętności oraz pomagają w rozwiązywaniu klasycznych zagadek. Każdy etap zawiera sklep, pomieszczenia z ukrytymi skarbami, potężnego bossa oraz inne sekretne lokacje, pełne unikatowych przedmiotów. Wśród nich możemy wyróżnić specjalne wzmocnienia broni czy artefakty, które na stałe zapewniają nam dodatkowe bonusy. Większość z występującego w grze ekwipunku da się ze sobą łączyć, więc wraz z postępem fabuły stajemy się coraz potężniejsi, a także zmienia się wygląd postaci.

Dużą rolę w The Binding of Isaac odgrywają także przedmioty służące do rozwiązywania prostych zagadek. Obiekty, które wykorzystamy w tym celu obejmują między innymi monety, bomby, klucze, serca oraz karty. Można je zastosować na szereg sposobów, wpływając tym samym na przebieg rozgrywki.

Oprawa audiowizualna nie odbiega w znacznym stopniu od charakterystycznej, rysunkowej stylistyki zastosowanej w przypadku debiutanckiej produkcji studia Team Meat - Super Meat Boy. Wspólny dla obu tych tytułów jest również twórca ścieżki dźwiękowej, znany pod pseudonimem Danny B.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 576 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do The Binding of Isaac

Wymagania wiekowe The Binding of Isaac

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Binding of Isaac

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7

hedasw Ekspert 29 września 2011

Niezależni twórcy prześcigają się w próbach zaskoczenia graczy świeżą stylistyką i pomysłami, a jednocześnie poszukują swojego stylu. Grze The Binding of Isaac udaje się wzbudzić reakcję dość szybko za sprawą mrocznej fabuły o podtekstach religijnych i wyjątkowo czarnym, niepokojącym humorem. Pod tym dziwacznym połączeniem kryje się jednak zaskakująco wciągająca produkcja.

8.0
The Binding of Isaac sprzedało się w 2 mln kopii. Premiera Rebirth w tym roku
The Binding of Isaac sprzedało się w 2 mln kopii. Premiera Rebirth w tym roku

wiadomość17 kwietnia 2013

Edmund McMillen pochwalił się, że jego ostatnia gra, The Binding of Isaac, sprzedała się w 2 milionach egzemplarzy. Aktualnie pracuje nad jej kolejną wersją, o podtytule Rebirth, oraz nową produkcją Mew-Genics. Podzielił się planami na temat rozszerzonej edycji Isaaca, której premiera odbędzie się pod koniec roku.

The Binding of Isaac: Rebirth to konsolowy tytuł hitu z pecetów – gra otrzyma kooperację i nową zawartość
The Binding of Isaac: Rebirth to konsolowy tytuł hitu z pecetów – gra otrzyma kooperację i nową zawartość

wiadomość29 listopada 2012

The Binding of Isaac: Rebirth to oficjalny tytuł konsolowej wersji hitu niezależnego z PC. Edmund McMillen ujawnił, że znajdziemy w niej nową grafikę, tryb kooperacji i dodatek, którego nie udało się zrealizować na pecetach.

Odświeżona wersja gry The Binding of Isaac zmierza na PC i konsole
Odświeżona wersja gry The Binding of Isaac zmierza na PC i konsole

wiadomość30 sierpnia 2012

Trwają prace nad odświeżoną wersją gry The Binding of Isaac, która ukaże się na PC oraz konsolach. W tej chwili nieznana pozostaje dokładna data premiery, ani pełna lista platform sprzętowych, na których ukaże się odnowione dzieło studia Team Meat.

Sprzedaż The Binding Of Isaac przekroczyła 700 tysięcy egzemplarzy
Sprzedaż The Binding Of Isaac przekroczyła 700 tysięcy egzemplarzy

wiadomość21 czerwca 2012

Edmund McMillen ma powody o zadowolenia. Stworzona przez niego gra The Binding of Isaac właśnie przekroczyła próg 700 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Autor zasugerował też, że już wkrótce mogą pojawić się wersje konsolowe.

Wieści ze świata (Strategic War in Europe, Dragon's Dogma, Asura's Wrath) 10/5/12
Wieści ze świata (Strategic War in Europe, Dragon's Dogma, Asura's Wrath) 10/5/12

wiadomość10 maja 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnym evencie w grze Dragon's Dogma, dodatku DLC do Asura's Wrath, zapowiedzi nowej strategii Strategic War in Europe, a także społecznościowej produkcji SimCity Social.