Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Lab (PC)

The Lab PC

Darmowa aplikacja przygotowana z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej. Za jej stworzenie odpowiada studio Valve Software, właściciel platformy Steam oraz takich marek jak Half-Life, Dota czy Counter-Strike.

Zręcznościowe | FPP | minigry | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka The Lab (PC)

producent: Valve Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2016

5kwietnia2016

Steam

The Lab to darmowa aplikacja przeznaczona na PC i urządzenia rzeczywistości wirtualnej. Tytuł został stworzony przez Valve, czyli jedną z najważniejszych firm w branży gier wideo – właściciela platformy Steam oraz dewelopera takich produkcji jak Half-Life, Dota 2 czy Portal 2.

Mechanika

Produkcja nie ma fabuły i jest po prostu zbiorem minigierek, prezentujących możliwe zastosowania rzeczywistości wirtualnej. Jedną z form zabawy jest Longbow, w gdzie gracze trafiają do zamku, którego muszą bronić przed wrogami, strzelając do nich z łuku. Nacierająca armia atakuje falami, przy czym każda kolejna jest silniejsza od poprzedniej, a co za tym idzie – sprawia więcej problemów. Inną minigierką jest Slingshot, czyli strzelanie z wielkiej procy do stosów pudeł porozstawianych w oddali. Z kolei Xortex to kosmiczna, zręcznościowa strzelanka, w której kierujemy pojazdem przyszłości. Naszym zadaniem jest zdobycie jak najlepszego wyniku punktowego, a dokonujemy tego poprzez niszczenie pojawiających się wokół nas obiektów.

Nie zabrakło także programów edukacyjnych. Jednym z nich jest Human Medical Scan, pozwalający zapoznać się z budową ludzkiego ciała. Gracz może chodzić wokół modelu, obserwować poszczególne fragmenty ciała, a nawet mięśnie i kości. Z kolei w Solar System poznajemy przestrzeń kosmiczną, która nie służy jednak wyłącznie do oglądania: można np. chwycić Ziemię i wyrzucić ją w siną dal.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Lab na PC prezentuje wyrównany poziom i zmieniają się tylko scenerie gier, w których uczestniczymy. W jednym przypadku trafiamy do kreskówkowego zamku, w drugim na zwykłą łąkę, następnie przenosimy się do futurystycznego pomieszczenia, by po chwili podziwiać górskie widoki rodem z pocztówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Lab

Wymagania wiekowe The Lab

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Lab

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB RAM GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
W plikach gry The Lab znaleziono kod źródłowy Half-Life VR
W plikach gry The Lab znaleziono kod źródłowy Half-Life VR

wiadomość5 września 2019

W sieci pojawił się filmik, w którym autor przedstawia znaleziony przez niego kod źródłowy Half-Life VR. Rzekomo znajdował się on w plikach gry The Lab wydanej przez Valve.