Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2019, 10:40

autor: Aquma

Valve przekonuje, że nadal jest szansa na Half-Life 3

Firma Valve Software cieszy się z możliwości powrotu do uniwersum Half-Life i nie wyklucza, że powstaną kolejne osadzone w nim produkcje - np. wyczekiwana kontynuacja przygód Gordona Freemana. Wszystko będzie zależało od odbioru Half-Life: Alyx.

Half-Life: Alyx zapewne nie będzie ostatnią odsłoną cyklu. - Valve przekonuje, że nadal jest szansa na Half-Life 3 - wiadomość - 2019-11-22
Half-Life: Alyx zapewne nie będzie ostatnią odsłoną cyklu.

Firma Valve zapowiedziała wczoraj nową grę z cyklu Half-Life - dedykowane goglom wirtualnej rzeczywistości i stanowiące prequel drugiej odsłony Half-Life: Alyx. Okazuje się jednak, że jeśli Alyx okaże się sukcesem, to nie będzie jedynym tytułem z tej serii, który otrzymamy w nadchodzących latach. Czy możemy spodziewać się pełnoprawnego powrotu do marki i powstania kolejnych gier? Odpowiedź jednego z deweloperów - Davida Speyrera - na jedno z pytań w wywiadzie dla serwisu The Verge, nie pozostawia w tej kwestii wątpliwości.

Tak. Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że wielu ludzi w Valve od dawna chce wrócić do uniwersum Half-Life, a to doświadczenie (praca nad HL: Alyx - przyp. red.) tylko to uczucie wzmocniło. Tworząc Half-Life: Alyx, musieliśmy odkrywać nowe sposoby opowiadania historii z tymi postaciami i z tym światem, i odkryliśmy wiele nowych doświadczeń gameplayowych, które wykraczają poza to, co byliśmy w stanie zrobić wcześniej. Oczywiście będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak ludzie zareagują na Half-Life: Alyx, kiedy już się ukaże, ale chcielibyśmy nadal iść naprzód - stwierdził deweloper.

Wygląda na to, że wyczekiwany przez fanów Half-Life 3 - który pojawiał się w plotkach tyle razy, że zdążył stać się swoistym memem - nadal może powstać. Na razie nie wiadomo, jaki kształt mogłaby przyjąć ewentualna kontynuacja serii. Pozostaje nam tylko zaczekać na Half-Life: Alyx i zobaczyć, jak gra zostanie odebrana. David Speyrer podkreśla, że w przypadku HL:A mamy do czynienia z pełnoprawnym tytułem, a nie demem technologicznym. Możemy się spodziewać kampanii fabularnej o długości porównywalnej z Half-Life 2.

To nie jest historia poboczna, ani epizodyczna - to kolejna część historii Half-Life, opowiedziana w grze o takiej samej długości, jak Half-Life 2 - przekonuje deweloper.

Przypominamy, że Half-Life: Alyx zadebiutuje w marcu 2020 roku. Gra trafi na komputery i obsłuży wszystkie gogle VR kompatybilne ze Steamem - Valve Index, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift oraz Oculus Quest (z kablem Link).

  1. Valve Software - strona oficjalna