Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2020, 09:01

autor: Adrian Werner

Half-Life Alyx - dokładna data premiery

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że Half-Life: Alyx zadebiutuje w marcu tego roku. Teraz studio Valve Software ujawniło dokładną datę premiery gry.

Do uniwersum Half-Life powrócimy w przyszłym miesiącu. - Half-Life Alyx - dokładna data premiery - wiadomość - 2020-02-14
Do uniwersum Half-Life powrócimy w przyszłym miesiącu.
HALF-LIFE: ALYX W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Valve Software
  2. Data premiery: 23 marca 2020 r.
  3. Platforma: PC VR
  4. Wspierane urządzenia: Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift

Studio Valve ogłosiło, że Half-Life: Alyx ukaże się 23 marca tego roku. Do tej pory znaliśmy jedynie miesiąc premiery. Produkcja zmierza tylko na PC i do zabawy wymagane będzie posiadanie gogli VR. Wspierane będą urządzenia Valve Index, HTC Vive oraz Oculus Rift. Gra nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Niestety, wciąż nie wiemy, jakie będą rekomendowane wymagania sprzętowe. Minimalne są bardzo wysokie:

  1. Procesor: Intel Core i5-7500 lub AMD Ryzen 5 1600
  2. Pamięć RAM: 12 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580 z 6 GB pamięci.

Strach więc pomyśleć, jaka konfiguracja będzie potrzebna, aby wycisnąć z gry wszystko, co ma do zaoferowania.

Przypomnijmy, że Half-Life: Alyx zapowiedziano w listopadzie ubiegłego roku. W przeszłości na gry studia Valve musieliśmy często czekać lata i przyzwyczailiśmy się do licznych opóźnień. Dlatego miłym zaskoczeniem jest, że tym razem autorom uda się dotrzymać terminu premiery i produkcja zadebiutuje na rynku raptem cztery miesiące po jej ujawnieniu.

Entuzjaści VR liczą, że Half-Life: Alyx będzie prawdziwie przełomowym tytułem, który spopularyzuje tę technologię. W przeciwieństwie do wielu wcześniejszych produkcji tego typu, najnowszy projekt studia Valve będzie obszerną pozycją o długości kampanii porównywalnej z Half-Life 2. Na tytuł wydaje się czekać wielu graczy, co dobrze obrazuje, że wyprzedano już całkowicie gogle Valve Index.

Warto na koniec wspomnieć, że niedawno udostępniono za darmo na Steamie wszystkie wcześniejsze gry z tej serii, czyli Half-Life, Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One oraz Half-Life 2: Episode Two. Można je ściągnąć bezpłatnie aż do premiery Half-Life: Alyx.

  1. Oficjalna strona gry