Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: Episode Two (PC)

Half-Life 2: Episode Two PC

Drugie oficjalne rozszerzenie do gry Half-Life 2, w którym śledzimy dalsze losy dwójki znanych z poprzednich odsłon postaci – Gordona Freemana oraz Alyx Vance.

To jest dodatek do gry Half-Life 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | epizodyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Half-Life 2: Episode Two (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2007

11kwietnia2008

pudełko PL

Episode Two to drugi, oficjalny dodatek do gry Half-Life 2, pierwszoosobowej strzelaniny z 2004 roku, która zdaniem wielu krytyków stała się najlepszym FPS-em w historii elektronicznej rozrywki. Akcja rozszerzenia koncentruje się wokół danych, które Gordon Freeman i Alyx Vance wynieśli ze zrujnowanej Cytadeli obcych (wydarzenia te miały miejsce w pierwszym epizodzie, wydanym w połowie 2006 roku).

W epizodzie drugim, porównywalnym pod względem długości rozgrywki z pierwszym dodatkiem, zwiedzamy tereny zlokalizowane poza miastem City 17. Oprócz lasów z realistycznie prezentującą się roślinnością, autorzy zafundowali nam również ukrytą w gęstwinie bazę wojskową, składującą rakiety z głowicami atomowymi, a także zapomnianą, starą kopalnię. Część trasy przemierzymy na pokładzie nowego pojazdu, do którego mogą wsiąść dwie osoby (kierowca plus żołnierz obsługujący karabin maszynowy).

Dodatek oferuje zupełnie nową broń, która pomoże Gordonowi w eksterminacji Striderów – ogromnych robotów, będących prawdziwym utrapieniem w Half-Life 2. Nowe właściwości zyskał też Gravity Gun, zabawka służąca do interakcji ze środowiskiem. W epizodzie drugim natkniemy się na bardzo skomplikowane łamigłówki (najtrudniejsze w całym cyklu), które wymagają nie tylko pomysłowości, ale również znajomości podstawowych praw fizycznych.

W Half-Life 2: Episode Two pojawił się ponadto nowy wróg – Łowca, który ze względu na swoje niewielkie rozmiary, potrafi przemierzać nawet najbardziej trudny teren. Roboty te są w stałej komunikacji ze Striderami, co czyni je niezwykle niebezpiecznymi.

Gra dystrybuowana jest na dwa sposoby - w ramach zestawu The Orange Box oraz oddzielnie (tzw. stand alone), gdzie dołożono tylko Half-Life 2: Episode One.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 2366 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Half-Life 2: Episode Two

Klasyfikacja PEGI Half-Life 2: Episode Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Half-Life 2: Episode Two

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
  • łącze internetowe
Half-Life 2: Episode Two - recenzja gry
Half-Life 2: Episode Two - recenzja gry

Recenzja 18 października 2007, 13:14

Potem jest jednak coraz lepiej. Pozytywne rozczarowanie? Po początku, który sugeruje maksymalne wtórną rozrywkę, otrzymujemy bez silniejszej zapowiedzi bardzo wyważoną grę. Każdy z następnych poziomów wydaje się być świadectwem tego, iż ekipa HL zdobyła już na tyle ogromne doświadczenie, iż ma w małym palcu patent na stworzenie bardzo solidnej i przy tym niegłupiej gry FPS. Jeżeli walczymy z siłami Kombinatu, to zabijamy tylko tylu przeciwników, ilu mogło zostać zrzuconych przez kilka transporterów – żadnego surrealizmu i przegięć. Nie ma też sytuacji, w których za każdym murkiem na danym poziomie będzie czaił się wróg. To właśnie owo wyważenie wydaje się być spoiwem czyniącym tę grę solidnym shooterem. W zestawieniu z podrasowaną od czasów HL2 fizyką pozwala ono utrzymywać zainteresowanie grą, mimo ogromnej liniowości i banalnej fabuły.