Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: Episode Two (PC)
OkładkaHalf-Life 2: Episode Two (PC)

Half-Life 2: Episode Two PC

Drugie oficjalne rozszerzenie do gry Half-Life 2, w którym śledzimy dalsze losy dwójki znanych z poprzednich odsłon postaci – Gordona Freemana oraz Alyx Vance.

To jest dodatek do gry Half-Life 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | epizodyczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Half-Life 2: Episode Two Premiera PC

10października2007

pudełko PL

11kwietnia2008

producent: Valve Software wydawca: Valve Corporation wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2

Doom 3

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Episode Two to drugi, oficjalny dodatek do gry Half-Life 2, pierwszoosobowej strzelaniny z 2004 roku, która zdaniem wielu krytyków stała się najlepszym FPS-em w historii elektronicznej rozrywki. Akcja rozszerzenia koncentruje się wokół danych, które Gordon Freeman i Alyx Vance wynieśli ze zrujnowanej Cytadeli obcych (wydarzenia te miały miejsce w pierwszym epizodzie, wydanym w połowie 2006 roku).

W epizodzie drugim, porównywalnym pod względem długości rozgrywki z pierwszym dodatkiem, zwiedzamy tereny zlokalizowane poza miastem City 17. Oprócz lasów z realistycznie prezentującą się roślinnością, autorzy zafundowali nam również ukrytą w gęstwinie bazę wojskową, składującą rakiety z głowicami atomowymi, a także zapomnianą, starą kopalnię. Część trasy przemierzymy na pokładzie nowego pojazdu, do którego mogą wsiąść dwie osoby (kierowca plus żołnierz obsługujący karabin maszynowy).

Dodatek oferuje zupełnie nową broń, która pomoże Gordonowi w eksterminacji Striderów – ogromnych robotów, będących prawdziwym utrapieniem w Half-Life 2. Nowe właściwości zyskał też Gravity Gun, zabawka służąca do interakcji ze środowiskiem. W epizodzie drugim natkniemy się na bardzo skomplikowane łamigłówki (najtrudniejsze w całym cyklu), które wymagają nie tylko pomysłowości, ale również znajomości podstawowych praw fizycznych.

W Half-Life 2: Episode Two pojawił się ponadto nowy wróg – Łowca, który ze względu na swoje niewielkie rozmiary, potrafi przemierzać nawet najbardziej trudny teren. Roboty te są w stałej komunikacji ze Striderami, co czyni je niezwykle niebezpiecznymi.

Gra dystrybuowana jest na dwa sposoby - w ramach zestawu The Orange Box oraz oddzielnie (tzw. stand alone), gdzie dołożono tylko Half-Life 2: Episode One.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 2463 głosów czytelników.

Half-Life 2: Episode Two cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Half-Life 2: Episode Two

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Half-Life 2: Episode Two Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
  • łącze internetowe