Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 23 lipca 2022, 09:16

Fanowski dodatek do Half-Life 2 rozwija niezapomnianą lokację; zagraj w demo

Ukazało się demo modyfikacji Half-Life 2: We Don't Go to Ravenholm, czyli jednego z najbardziej wyczekiwanych fanowskich projektów do HL2: Episode Two.

Wyczekiwany mod Half-Life 2: We Don't Go to Ravenholm doczekał się wersji demonstracyjnej.

  1. Demo możecie pobrać ze strony projektu w serwisie ModDB.
  2. Wersja demonstracyjna wymaga gry Half-Life 2: Episode Two.
  3. Po pobraniu próbki wypakujcie jej archiwum do katalogu „…steam/steamapps/sourcemods” i zrestartujcie Steama. Half-Life 2: We Don't Go to Ravenholm powinno pojawić się w Bibliotece gier w kliencie.
  4. Demo zawiera pierwszy rozdział kampanii moda i dostarcza ok. 40 minut zabawy.

Zgodnie z tytułem, akcja moda toczy się w Ravenholm. Ta sekcja jest jedną z najlepszych w Half-Life 2, ale w opinii wielu była zbyt krótka. Autorzy modyfikacji postanowili więc opracować obszerną, wielogodzinną przygodę osadzoną w tej lokacji. Warto dodać, że jest to alternatywna historia, odrębna od wydarzeń z HL2.

Inne godne uwagi świeże mody do Half-Life 2

Half-Life 2 ma już prawie 18 lat, a HL2: Episode Two wkrótce będzie obchodziło piętnaste urodziny. Mimo to obie produkcje wciąż regularnie otrzymują godne uwagi mody. Wynika to oczywiście m.in. z tego, że studio Valve wciąż nie wypuściło nowej tradycyjnej odsłony cyklu (HL: Alyx przeznaczone jest wyłącznie do zabawy w VR, co mocno ogranicza popularność gry wśród moderów).

Z wydanych ostatnio projektów godne polecenia są m.in.:

  1. The Apocalypse – totalna konwersja w klimacie survival horroru, oferująca nową kampanię fabularną. W projekcie musimy przetrwać na pokładzie statku kosmicznego, którego załoga przeobraziła się w krwiożercze monstra.
  2. Snowdrop Escape – osadzony w zaśnieżonym mieście mod, w którym wcielamy się w najemnika mającego doprowadzić do rozejmu między ludzkością a imperium Kombinatu.
  3. The Antarctic Sciences 2022 – odświeżona wersja klasycznej już modyfikacji, której akcja toczy się w arktycznej stacji badawczej.

Z nadchodzących modów poza Half-Life 2: We Don't Go to Ravenholm fani mogą wypatrywać premiery wielkiego projektu Swelter, który ma się ukazać w przyszłym roku. Przeniesie nas on do Azji, na krótko przed przybyciem sił Kombinatu.

  1. Half-Life 2: Episode Two - recenzja gry
  2. Half-Life 2: Episode Two - poradnik do gry