Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2019, 10:12

Half-Life Alyx faktycznie powstaje. Zapowiedź w tym tygodniu

Koncern Valve Software potwierdził na Twitterze, że pracuje nad grą Half-Life: Alyx, która będzie dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Oficjalna zapowiedź tytułu nastąpi w najbliższy czwartek.

Alyx otrzyma własną grę. Do tego w VR. Pomysł jest ciekawy, ale co z tego wyjdzie... - Half-Life Alyx faktycznie powstaje. Zapowiedź w tym tygodniu - wiadomość - 2019-11-19
Alyx otrzyma własną grę. Do tego w VR. Pomysł jest ciekawy, ale co z tego wyjdzie...

Nie musieliśmy czekać zbyt długo na potwierdzenie wczorajszych plotek. Firma Valve Software przekazała na Twitterze, że faktycznie pracuje nad odsłoną serii Half-Life, która będzie dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany w najbliższy czwartek, około godziny 19:00 czasu polskiego (czyli wcześniej niż sugerowały poprzednie doniesienia - być może jest to reakcja na przeciek).

Póki co nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji na temat Half-Life: Alyx, ale warto przypomnieć, że wczorajsza wiadomość nie była pierwszą, w której pojawiła się sugestia, że Valve może chcieć stworzyć odsłonę serii korzystającą z technologii VR. Serwis Kotaku zapytał o to w marcu 2015 roku, rozmawiając z Jeepem Barnettem - programistą koncernu. Udzielona wówczas odpowiedź dawała nadzieję, że tego typu projekt prędzej czy później się pojawi.

Nie mówimy „nie”, ale nie wiemy jeszcze, co zadziała (w VR - przyp. red.). Naszym najcenniejszym zasobem jest czas i nie mamy go wystarczająco dużo, by zrobić wszystko. Czy chcielibyśmy przenieść wszystkie nasze franczyzy w wirtualną rzeczywistość? Absolutnie. Ale nie mamy do tego wystarczająco dużo czasu ani ludzi. Musimy więc określić, co najlepiej pasuje do mocnych stron VR - powiedział deweloper.

Wygląda na to, że nowy Half-Life powstaje od pewnego czasu. Na konkrety na temat gry będziemy musieli poczekać do najbliższego czwartku. Miejmy nadzieję, że będzie warto.

  1. Valve Corporation – strona oficjalna