Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 11:21

autor: Aquma

Half Life Alyx - Valve zapowie niedługo kolejną część kultowego cyklu?

Wygląda na to, że firma Valve Software może pracować nad kolejną częścią cyklu Half-Life. Według plotek gra nosi tytuł Half-Life: Alyx i zostanie zapowiedziana w czasie The Game Awards 2019. Niestety są i złe wieści.

Będzie nowy Half-Life! Chyba. No i jest haczyk. - Half Life Alyx - Valve zapowie niedługo kolejną część kultowego cyklu? - wiadomość - 2019-11-18
Będzie nowy Half-Life! Chyba. No i jest haczyk.

W sieci pojawiła się plotka, która sugeruje, że w czasie gali The Game Awards 2019 (12 grudnia) firma Valve Software zapowie kolejną część cyklu Half-Life. Miałaby ona nosić tytuł Half-Life: Alyx i być dedykowana wyłącznie goglom wirtualnej rzeczywistości (nie ma planów stworzenia wersji dla tradycyjnych ekranów i systemów sterowania). Według doniesień produkcja pojawi się na rynku w marcu 2020 roku.

Przeciek opisuje rozmowę pomiędzy dziennikarzem Geoffem Keighleyem i dwoma pracownikami Valve Software. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Keighley jest organizatorem wspomnianej gali i obecnie przygotowuje się do najnowszej edycji. Z pewnością prowadzi więc rozmowy z licznymi producentami, którzy pojawią się na tym wydarzeniu i zaprezentują na nim swoje gry. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że źródłem przecieku jest osoba, która w przeszłości poinformowała świat o Dota Underlords.

Zamieszczona w Internecie transkrypcja rozmowy zdradza też, że możemy doczekać się więcej niż jednej gry VR od Valve, choć dalsze kroki będą uzależnione od odbioru pierwszej produkcji. Oczywiście na razie to wyłącznie plotki, więc podchodźcie do tych informacji ostrożnie - warto jednak pamiętać, że omawiany koncern stworzył własne gogle wirtualnej rzeczywistości pod nazwą Valve Index. Firmie z pewnością zależy na wypromowaniu tego produktu, a czy można sobie wyobrazić lepszą promocję niż Half-Life w wersji VR?

Przypominamy, że Half-Life to jeden z najsłynniejszych cykli strzelanek pierwszoosobowych w historii. Wydana w 2004 roku druga część serii do tej pory jest uznawana przez niektórych graczy za najlepszą grę, jaka kiedykolwiek powstała.

  1. Valve Corporation – strona oficjalna