Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Dota Underlords (PC)

Dota Underlords

Darmowa gra taktyczna w konwencji fantasy, która powstała w oparciu o popularny mod Dota Auto Chess do gry MOBA Dota 2. Rozgrywka w Dota Underlords jest luźno inspirowana partią szachów, a kluczowe znaczenie ma w niej właściwy dobór wojowników.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | elementy logiczne | sieciowe | auto battler

Okładka Dota Underlords (PC)

data premiery gry:

25lut2020

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dota Underlords jest darmową produkcją, która modelem rozgrywki nawiązuje do popularnego moda do Dota 2Auto Chess (wspomniana modyfikacja zostanie także przerobiona na samodzielny tytuł). Mamy więc do czynienia z ośmioosobową grą sieciową, bardzo luźno inspirowaną partią szachów. W Dota Underlords zobaczymy postacie znane ze wspomnianej powyżej strategii typu MOBA. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada znana firma Valve Software.

Mechanika

Starcia w Dota Underlords odbywają się na podzielonych na kwadratowe pola mapach, które przypominają szachownice. Zabawa toczy się w turach – w każdej z nich wybieramy z listy odpowiednich bohaterów. Następnie gracz decyduje, których z nich chce umieścić na polu walki. Każda postać ma swój koszt w wirtualnej walucie.

Wojownicy mogą posiadać różne specjalizacje. Co więcej, herosi wchodzą ze sobą w różnego rodzaju zależności, skutkujące potężnymi bonusami. Dobór bohaterów pełni więc kluczową rolę, rzutując kompleksowo na całą strategię starcia. Decyzje musimy podejmować szybko, bo w każdej turze mamy na to ograniczony czas, a postacie są wybierane ze wspólnej puli – rywal może nas więc ubiec, uniemożliwiając zastosowanie preferowanej taktyki.

Dobór jednostek jest tym ważniejszy, że same walki są rozgrywane automatycznie – nie możemy aktywnie kontrolować swoich bohaterów ani nawet wydawać im poleceń.

Tryby gry

W Dota Underlords możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie single player zabawa koncentruje się na rywalizacji z botami. Co ważne, gracz może wybrać odpowiadający mu poziom trudności (od łatwego po najcięższy – hardcore).

W rozgrywce wieloosobowej wybieramy pomiędzy dwiema opcjami – możemy bawić się w kooperacji z innymi graczami (rolę przeciwnika ponownie odgrywają wówczas boty), albo też rywalizować z maksymalnie siedmioma innymi osobami w klasycznym trybie multiplayer, w którym nasze wyniki są notowane w specjalnej tabeli, umożliwiającej porównywanie swoich osiągnięć z pozostałymi uczestnikami zabawy (w miarę postępów w rozgrywce zdobywamy kolejne rangi).

Warto odnotować, że Dota Underlords wspiera funkcję cross-play – potyczki w trybie wieloosobowym mogą być toczone z osobami grającymi na każdej z platform, na których gra została wydana. Co więcej, system progresji jest wspólny dla wszystkich urządzeń – postępy osiągnięte np. na smartfonie zostaną przeniesione do wersji komputerowej (i vice versa).

Kwestie techniczne

Dota Underlords posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną, która jest utrzymana w charakterystycznej, komiksowej stylistyce. Pełno tutaj wyrazistych barw i przerysowanych projektów postaci – te ostatnie są inspirowane grą Dota 2, z którą omawiana produkcja dzieli uniwersum.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 542 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,7 / 10 na podstawie 554 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dota Underlords

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dota Underlords

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB Intel HD 520 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Dota Underlords może podzielić los Artifacta; 97 procent graczy zrezygnowało z zabawy
Dota Underlords może podzielić los Artifacta; 97 procent graczy zrezygnowało z zabawy

wiadomość9 marca 2021

Stworzony przez Valve auto battler Dota Underlords, który wyszedł z programu wczesnego dostępu rok temu, wciąż traci graczy. W porównaniu do wyników osiągniętych podczas debiutu w 2019 roku, jego baza użytkowników skurczyła się aż o 97 procent.

Premiera Dota Underlords, gra opuściła wczesny dostęp
Premiera Dota Underlords, gra opuściła wczesny dostęp

wiadomość26 lutego 2020

Na rynku zadebiutowała pełna wersja auto battlera Dota Underlords studia Valve. Wprowadza ona nowości w multiplayerze oraz kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Data wyjścia gry Dota Underlords z wczesnego dostępu
Data wyjścia gry Dota Underlords z wczesnego dostępu

wiadomość31 stycznia 2020

Poznaliśmy datę wyjścia gry Dota Underlords z fazy wczesnego dostępu. Jak poinformowała firma Valve, aktualizacja 1.0 zadebiutuje 25 lutego. Wraz z nią wystartuje pierwszy sezon rywalizacji, który zaoferuje sporo atrakcji.

Dota Underlords straciła 90% graczy. Dota 2 wciąż w odwrocie
Dota Underlords straciła 90% graczy. Dota 2 wciąż w odwrocie

wiadomość6 stycznia 2020

Seria Dota nie zaczyna nowego roku z przytupem. W ostatnich 30 dniach Dota 2 odnotowała najniższą liczbę osób w grze od ponad sześciu lat. Natomiast w Dota Underlords bawi się zaledwie ułamek z ponad 200 tysięcy graczy, którzy sprawdzili produkcję na premierę.

Zapowiedź Wielkiej Aktualizacji do Doty Underlords, soundtrack CoD: Modern Warfare i inne wieści
Zapowiedź Wielkiej Aktualizacji do Doty Underlords, soundtrack CoD: Modern Warfare i inne wieści

wiadomość18 października 2019

Dziś piszemy o zapowiedzi Wielkiej Aktualizacji Doty Underlords, starcie wczesnego dostępu mobilnego Minecraft Earth w wybranych krajach, nowych informacjach o prywatnych serwerach oraz patchu Wastelanders do Fallouta 76 i soundtracku z nowego Modern Warfare. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
AND
iOS