Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 11:25

autor: AlexB

Data wyjścia gry Dota Underlords z wczesnego dostępu

Poznaliśmy datę wyjścia gry Dota Underlords z fazy wczesnego dostępu. Jak poinformowała firma Valve, aktualizacja 1.0 zadebiutuje 25 lutego. Wraz z nią wystartuje pierwszy sezon rywalizacji, który zaoferuje sporo atrakcji.

Minęło pół roku od debiutu Doty Underlords we wczesnym dostępie Steam. Firma Valve uznała najwyraźniej, że to wystarczający czas, by dobrze przetestować jej darmową grę taktyczną inspirowaną bijącą w ubiegłym roku rekordy popularności modyfikacją Dota Auto Chess do Doty 2. Ogłosiła ona, że aktualizacja 1.0, która „wyciągnie” tytuł z Early Accessu zadebiutuje 25 lutego na PC oraz najprawdopodobniej na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Dota Underlords wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu. - Data wyjścia gry Dota Underlords z wczesnego dostępu - wiadomość - 2020-01-31
Dota Underlords wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu.

Aktualizacja 1.0 do Doty Underlords przyniesie sporo zmian w interfejsie, niespotykane dotąd funkcje oraz poprawki bardziej uciążliwych błędów. Jednak przede wszystkim rozpocznie ona pierwszy sezon rywalizacji w grze. Wprowadzi on między innymi świeżą zawartość dzięki Miejskiej eskapadzie, nagrody w ramach Przepustki Bitewnej oraz nową metę z rotacją bohaterów i przedmiotów. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce.

Enno to nowy bohater, który pojawił się w grze. - Data wyjścia gry Dota Underlords z wczesnego dostępu - wiadomość - 2020-01-31
Enno to nowy bohater, który pojawił się w grze.

Ogłoszeniu daty premiery aktualizacji 1.0 do Doty Underlords towarzyszył debiut dużego patcha, jeszcze do wersji beta tytułu. Jego główną atrakcją jest nowy bohater – Enno. To przedstawiciel rasy niewielkich, futerkowych stworków, które zajmują się szabrowaniem i kradzieżą. W trakcie gry jego najsilniejszymi stronami są szybkość ruchu oraz możliwość zatruwania przeciwników atakami dystansowymi. Więcej szczegółów na temat bohatera, wraz z dokładnym opisem jego umiejętności, znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Ponadto nowa aktualizacja poprawia szereg błędów, związanych chociażby z nieprawidłowym wyświetlaniem rangi na ekranie po zakończonym meczu i niewczytywaniem się mapy, a także zmienia działanie niektórych efektów. Dokładny spis elementów wchodzących w skład patcha jest dostępny tutaj. Należy zaznaczyć, że jest to ostatnia duża łatka przed 25 lutego.

Wszystko to brzmi bardzo pięknie, lecz należy sobie zadać pytanie, czy mimo wysiłków firmy Valve Dota Underlords nie jest już skazana na porażkę. Na początku tego miesiąca pisaliśmy, że od momentu debiutu we wczesnym dostępie tytuł stracił 90% graczy. Choć sytuacja nie jest jeszcze tragiczna, gdyż według danych serwisu Steamcharts w minionych 30 dniach w produkcji bawiły się jednocześnie średnio 9483 osoby, to statystyki stale spadają, co musi być alarmujące dla twórców. Jednak kto wie? Być może po premierze wersji 1.0 trend się odwróci.

  1. Oficjalna strona gry Dota Underlords
  2. Dota Underlords na platformie Steam
  3. Dota Underlords w Google Play
  4. Dota Underlords w App Store