Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2019, 12:39

autor: Adrian Werner

Dota Underlords – ruszyła otwarta beta gry Valve w stylu Auto Chess

Wystartowała otwarta beta Dota Underlords, czyli gry studia Valve Software wzorowanej na przebojowym modzie Dota Auto Chess.

W otwartą betą można zagrać na pecetach i urządzeniach mobilnych. - Dota Underlords – ruszyła otwarta beta gry Valve w stylu Auto Chess - wiadomość - 2019-06-21
W otwartą betą można zagrać na pecetach i urządzeniach mobilnych.
DOTA UNDERLORDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Valve Software
  2. Wydawca: Valve Software
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC, iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Ruszyła otwarta beta Dota Underlords, czyli taktycznej gry studia Valve Software, która bazuje na rozwiązaniach z popularnego moda Dota Auto Chess do Dota 2. W testach mogą wziąć udział posiadacze pecetów oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android.

Pierwsze wrażenia z otwartej bety są bardzo dobre. Na Steamie 83% recenzji użytkowników jest pozytywnych. Do tego produkcja cieszy się wielką popularnością. Według danych serwisu Steam Charts w tej chwiil na platformie studia Valve w Dota Underlords bawią się 124 tysiące osób.

W momencie pisania tej wiadomości jest to czwarta najpopularniejsza gra na Steamie. Produkcję wyprzedzają tylko takie potęgi jak Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive. Można więc spokojnie stwierdzić, że start otwartej bety Dota Underlords okazał się wielkim sukcesem.

Dota Underlords – ruszyła otwarta beta gry Valve w stylu Auto Chess - ilustracja #2

Dota Auto Chess jest jednym z największych fenomenów tego roku. Modyfikację subskrybuje ponad 9,1 mln osób na Steamie. Nic więc dziwnego, że studia deweloperskie szybko rzuciły się do tworzenia komercyjnych projektów tego typu.

Walka o pozycję lidera tej kategorii rozegra się między Dota Underlords a dwoma innymi projektami. Autorzy modyfikacji, czyli ludzie ze studia Drogd, pracują nad Auto Chess. Początkowo produkcja miała trafić tylko na urządzenia mobilne, ale podczas E3 zapowiedziano wersję pecetową, która ukaże się jednak tylko w Epic Games Store.

Drugim rywalem Valve w walce o tron jest Teamfight Tactics, czyli wzorowany na Dota Auto Chess nowy tryb rozgrywki do League of Legends. Kilka dni temu zadebiutowała jego wersja testowa i wzbudza ona ogromne zainteresowanie. Jest obecnie najpopularniejszą produkcją stremowaną przez Twitcha, a sukces projektu jest tak duży, że na serwerach testowych porobiły się gigantyczne kolejki.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dota Underlords w Steam
  3. Dota Underlords w Google Play
  4. Dota Underlords w App Store
TWOIM ZDANIEM

Kto zostanie liderem?

Dota Underlords
64,9%
Teamfight Tactics
31,6%
Auto Chess
3,5%
Zobacz inne ankiety