Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 20:40

autor: Entelarmer

Auto Chess trafi na PC jako tytuł ekskluzywny Epic Games Store

W trakcie pokazu PC Gaming Show zapowiedziano pecetowe wydanie Auto Chess. Gra na podstawie popularnej modyfikacji Dota 2 nie ukaże się na Steamie, lecz w konkurencyjnym Epic Games Store.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Mod ze Steama doczeka się pełnoprawnej gry na konkurencyjnej platformie. - Auto Chess trafi na PC jako tytuł ekskluzywny Epic Games Store - wiadomość - 2019-06-10
Mod ze Steama doczeka się pełnoprawnej gry na konkurencyjnej platformie.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że mod Dota Auto Chess doczeka się pełnoprawnej gry na urządzenia mobilne. Teraz jednak, w trakcie konferencji PC Gaming Show, zapowiedziano pecetowe wydanie Auto Chess, które ukaże się na platformie Epic Games Store. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 4 i – jak podano – to właśnie wsparcie jego twórców z Epic Games skłoniło wydawcę (firmę Dragonrest) do nawiązania współpracy ze sklepem. Nie podano jeszcze, kiedy możemy spodziewać się debiutu produkcji, ani też czy kiedykolwiek ukaże się ona na Steamie. Pokazano za to nowy zwiastun, który zamieściliśmy poniżej.

Ogłoszenie może być zaskoczeniem zważywszy na to, że oryginalna modyfikacja powstała na bazie produkcji Valve. Wyjaśnia to jednak, dlaczego pod koniec maja firma Gabe’a Newella zapowiedziała własną wersję gry. Wtedy podawano, że próba nawiązania współpracy nie doszła do skutku „z wielu różnych powodów”. Najwyraźniej poznaliśmy jeden i zapewne najważniejszy z nich. Pytanie tylko, która z wersji gry – na Steama czy z Epic Games Store – przyciągnie do siebie fanów Dota Auto Chess?